اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / دعوت از۶ بانوی ناشنوای کرمانشاهی به اردوی تیم های ملی کاراته و تکواندو
82117203-70805078.jpg

دعوت از۶ بانوی ناشنوای کرمانشاهی به اردوی تیم های ملی کاراته و تکواندو

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

کوروش شاهرخی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ناهید امیری، آرزو قادری، پروین یاره و بیتا جواهری به اردوی تیم ملی کاراته و سارا کرمی و زهرا بهنیافرد نیز به اردوی تیم ملی تکواندو ناشنوایان ایران دعوت شده اند.
وی ادامه داد: اولین اردوی آمادگی تیم ملی کاراته بانوان در دو بخش کاتا و کومیته با حضور ۱۱ ورزشکار از جمله چهار ملی پوش کرمانشاهی از امروز (۲۹ خرداد) آغاز شد.
شاهرخی با بیان اینکه این اردو در کمپ تیم های ملی ناشنوایان برگزار می شود؛ گفت: تیم ملی کاراته ایران خود را برای حضور در مسابقات جهانی هنرهای رزمی ناشنوایان که اواخر تیر ماه در سامسون ترکیه برگزار می شود، آماده می کند.
رئیس هیات ورزش های ناشنوایان استان کرمانشاه همچنین با اشاره به آغاز دور جدید تمرینات تیم ملی تکواندو بانوان ناشنوای کشور از امروز (شنبه)، گفت: کرمی و بهنیافرد به همراه هشت ورزشکار دعوت شده دیگر تمرینات خود را زیر نظر کادر فنی دنبال می کنند.
وی در پایان اظهار کرد: تیم های ملی تکواندوی ناشنوایان ایران نیز همانند تیم کاراته خود را برای شرکت در مسابقات هنرهای رزمی جهان در اواخر تیر ماه آماده می کند.
یک هزار ورزشکار ناشنوا در سطح استان و در رشته های مختلف مشغول به فعالیت می باشند که نزدیک به ۵۰۰ نفر آن ها بیمه شده هستند، از مجموع کل ورزشکاران، ۶۰ درصد آن ها را بانوان و ۴۰ درصد را نیز آقایان تشکیل می دهند.
این افراد در ۱۰ رشته ورزشی فعالیت می کنند که آقایان در رشته هایی نظیر کشتی آزاد و فرنگی، جودو، فوتبال و فوتسال و بانوان نیز در رشته هایی مانند والیبال، تنیس روی میز، کاراته، تکواندو، دو و میدانی و فوتسال که به تازگی راه اندازی شده فعال هستند.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • آموزش
  • ورزش ناشنوايان
  • كوروش شاهرخي

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست