اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / دبیر هیات بازرسی انتخابات استان کرمانشاه:مردم می توانند تخلفات انتخاباتی را گزارش دهند

دبیر هیات بازرسی انتخابات استان کرمانشاه:مردم می توانند تخلفات انتخاباتی را گزارش دهند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عبدالله عزیزی در حاشیه جلسه توجیهی سربازرسان شهر کرمانشاه که پنجشنبه در استانداری کرمانشاه برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: ستاد بازرسی انتخابات کشور امسال برای برگزاری انتخابات سامانه ‘سهبا’ را در نظر گرفته است که شامل سه بخش نظارت مردمی، نظارت نامزد های انتخاباتی و نظارت بازرسان می شود.
وی افزود: در قسمت اول این سامانه که ‘ شهروند بازرس’ نام گرفته است، شهروندان می توانند با ارسال پیامک به شماره ۳۶۷۶ تخلفات را به ستاد کل بازرسی انتخابات کشور گزارش دهند.
دبیر هیات بازرسی انتخابات استان کرمانشاه توضیح داد: مردم می توانند هرگونه تخلف از قبیل تخلفات تبلیغاتی نامزدها و تخلف در رای گیری را گزارش دهند.
عزیزی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه تاکنون چهار جلسه توجیهی برای ناظران استان کرمانشاه برگزار شده است، گفت: جلسه توجیهی امروز برای ۴۶ سربازرس شهر کرمانشاه برگزار شد.
وی با بیان اینکه ۴۹۶ ناظر در سطح شهر کرمانشاه بر فرآیند انتخابات نظارت دارند، اظهار داشت: ستاد انتخابات وزارت کشور از تمامی ظرفیت های خود استفاده کرده تا امر نظارت بر انتخابات به بهترین شکل انجام شود.
براساس اعلام هیات بارزشی بر انتخابات استان کرمانشاه یک هزار و ۶۰۰ بازرس فرآیند انتخابات در استان کرمانشاه را زیرنظر دارند.

**با تخلفات تبلیغاتی برخورد می شود
دبیر هیات بازرسی انتخابات استان کرمانشاه اعلام کرد: نامزدهای مجلس خبرگان رهبری در سطح شهر تنها می توانند از بنرهای ۱۰۰ در ۷۰ سانتیمتری استفاده کنند.
عزیزی افزود: استفاده از بنر در سطح شهر به هیچ عنوان برای نامزدهای مجلس شورای اسلامی مجاز نیست و آنها تنها مجاز به استفاده از بنر در ستاد تبلیغاتی خود هستند.
وی با بیان اینکه ۳۱ قاضی به تخلفات انتخاباتی رسیدگی می کنند، گفت: اگر افراد حقیقی دچار تخلف انتخاباتی شوند خارج از نوبت برای آنها پرونده رسیدگی تشکیل می شود و اگر اشخاص حقوقی دچار تخلفات انتخاباتی شوند براساس قانون تخلفات اداری با آنها برخورد می شود.
۷۴۴۵/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات
  • کرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست