اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / دانش آموزان سرپل ذهابی راهی سرزمین های نور در جنوب کشور شدند
81981906-70554337.jpg

دانش آموزان سرپل ذهابی راهی سرزمین های نور در جنوب کشور شدند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سرپل ذهاب در حاشیه اعزام این کاروان ها افزود: این گروه از دانش آموزان مقطع متوسطه در سال تحصیلی جاری در قالب کاروان راهیان نور با استفاده از پنج دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی و یادمان های دفاع مقدس در جنوب کشور اعزام شدند.
سرهنگ پاسدار مسعود قنبری افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و آمادگی دفاعی دانش آموزان برای مقابله با جنگ نرم دشمن از اهداف اصلی اعزام کاروان های راهیان نور دانش آموزی به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس است.
وی بیان کرد: حضور دانش آموزان در مناطق عملیاتی علاوه بر آشنایی آنان با فضای معنوی شهید و شهادت یک نوع آمادگی دفاعی در مقابله با جنگ نرم دشمن است.
وی با بیان اینکه این دانش آموزان به مدت سه روز از مناطق عملیاتی شلمچه، طلایه و اروندکنار بازدید می کنند اظهار کرد: برگزاری کلاس های فرهنگی شامل اجرای ادعیه و ترویج فرهنگ نماز و اهتمام به آموختن قرآن و احکام از مهمترین برنامه هایی است که برای کاروان راهیان نور در نظر گرفته شده است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سرپل ذهاب بیان کرد: ارتقای روحیه خودباوری و خودشناسی از اهداف اصلی اعزام کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی است که این امر در انتقال عملی پیام و فرهنگ شجاعت، مقاومت، ایثار و شهادت به نسل جوان موثر است.
سرهنگ پاسدار قنبری اعزام کاروان های راهیان نور را کار فرهنگی با اثربخشی زیاد توصیف کرد و گفت: رمز ثبات و بقای نطام اسلامی در گرو ترویج و نهادینه کردن فرهنگ شهید و شهادت در جامعه است.
سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۸۵ هزار نفر جمعیت حدود ۱۴هزار دانش آموز دارد.
۷۰۷۹/۷۳۹۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • راهیان نور
  • اعزام
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست