اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / دانش آموزان برتر مسابقه کتابخوانی زکات در کنگاور معرفی شدند

دانش آموزان برتر مسابقه کتابخوانی زکات در کنگاور معرفی شدند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، امام جمعه کنگاور در این مراسم با بیان اینکه کتاب یار مهربان و دوست خاموشی است اظهار کرد: کتاب انسان را به سوی سعادت دنیوی و اخروی راهنمایی می کند و از ناهنجاری های اجتماعی و گمراهی دور می کند.
حجت الاسلام محمد ایوبی گفت: فرهنگ کتاب و کتابخوانی یکی از راه های مهم توسعه فرهنگی است و کمک به فرهنگ کتابخوانی عزم همگانی را می طلبد.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز در باب فرهنگ کتاب و کتابخوانی توصیه های مکرری دارند و فرمودند: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه وظیفه همگانی است.
حجت الاسلام ایوبی اضافه کرد: برای ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه همه ادارات، نهادها، خانواده، مدارس و نظام آموزشی، ناشران و رسانه ها با وحدت و با هدف مشخصی در راه ترویج این امر مهم گام بر دارند.
رئیس اداره آموزش و پرورش کنگاور نیز در این مراسم گفت: این مسابقه کتابخوانی با عنوان زکات با هدف ترویج فرهنگ زکات و رویکرد بیشتر دانش آموزان و بهره مندی جامعه اسلامی از فواید این فریضه دینی برگزار شده است.
صادق رشتیانی گفت: باید از همه ابزارها برای توسعه فرهنگ زکات و پرداخت آن در جامعه به ویژه نسل جوان بهره گرفت.
به گزارش ایرنا، ستاد زکات کنگاور با همکاری اداره آموزش و پرورش این شهرستان آزمونی با محوریت زکات در بین ۲۵۰ دانش آموز از دبیرستان های شبانه روزی مطهره و حضرت فاطمه (س) در دهه فجر امسال برگزار کرد که در نهایت ۴۳ نفر به عنوان برگزیده انتخاب و با اهدا هدایایی مورد تجلیل قرار گرفتند.
۷۴۴۷/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • فرهنگی
  • کتابخوانی
  • شهرستان کنگاور

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست