اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / دادستان کرمانشاه:دستگاه قضایی حامی سرمایه گذاری و تولید در استان است
82338184-71231703.jpg

دادستان کرمانشاه:دستگاه قضایی حامی سرمایه گذاری و تولید در استان است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدحسین صادقی روز پنجشنبه در مراسم معارفه خود با حضور دادستان کل کشور، استاندار و جمعی از مسوولان استانی در تالار برق کرمانشاه به نرخ بالای بیکاری، تنگناهای معیشتی، حاشیه نشینی و مهاجرت در استان اشاره کرد و افزود: رابطه معنا داری بین آسیب های اجتماعی، جرم و بزه با این موارد وجود دارد.
او گفت: ایجاد شغل و رونق تولید و سرمایه گذاری در استان می تواند به کاهش زمینه های جرم و آسیب کمک کند و از این رو دستگاه قضایی از سرمایه گذاری و تولید در استان به صورت جدی حمایت می کند.
او که برنامه های خود را در قالب چندین بند دسته بندی و اعلام می کرد اظهار نمود حرکت بر مبنای قانون و پرهیز از تعجیل و شتاب، صیانت از حقوق عمومی مطابق با قانون یکی از وظایف دادستانی است و در راستای حفظ حقوق مردم و جلوگیری از تضییع حق آنها، تمام تلاش خود را می کنم.
او صیانت از اراضی ملی، منابع طبیعی، محیط زیست و جلوگیری از تعرض به بیت المال را از دیگر برنامه های خود دانست و مقابله با مفاسد اقتصادی، زمین خواری و تغییر کاربری اراضی را از دیگر دستور کارهای خود در کسوت دادستان اعلام کرد.
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه در ادامه سخنان خود مطالبه گری از مسوولان امر در مواردی که مربوط به حقوق عمومی باشد را از دیگر برنامه های خود دانست و گفت: دسترسی آسان مردم به دادستانی، سرعت در اجرای احکام و قاطعیت در انجام آن و افزایش اعتماد مردم به دستگاه قضایی نیز در دستور کار بنده قرار دارد.
صادقی یادآور شد که کرمانشاه برای افرادی که سودای نقض قوانین و تعرض به حقوق دیگران را دارند ناامن خواهد بود و برخورد ویژه ای با مروجان خشونت، صدمه زدگان به امنیت، جرایم سازمان یافته، باندی و زورگیران خیابانی خواهیم داشت.
او در ادامه سخنان و اعلام برنامه های خود تاکید کرد از اظهار نظرهای صاحب نظران و دلسوزان در استان حمایت می کنم و خطاب به رسانه ها نیز گفت: رسانه ها چشمان بیدار اجتماع هستند و انتظار می رود صحت، دقت و امانت داری را در انتقال اخبار مدنظر قرار دهند و با واقع بینی و اجتناب از فضاسازی که منجر به هتک حرمت و حیثیت افراد شود اجتناب ورزند و با رعایت جانب انصاف به مجموعه قضایی کمک نمایند.
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه همچنین به استقلال دستگاه قضایی نیز اشاره کرد و گفت: این استقلال باید همه وقت، همه جا و از طرف همگان مورد احترام باشد.
صادقی یادآور شد که دادسرا آمادگی تعامل سازنده با همه دستگاه ها را دارد و با محوریت قانون فعالیت می کند و هیچ گاه هم از اجرای قانون کوتاه نمی آید.
در این مراسم از یک دهه زحمات و تلاش های مجتبی ملکی دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه که به عنوان قائم مقام رییس کل دادگستری استان خراسان رضوی منصوب شده قدردانی شد و محمدحسین صادقی به جای او معرفی گردید.
۳۰۳۳/۸۰۶۶٫ انتشار دهنده: فرزاد نویدی

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • دادستان كرمانشاه
  • معارفه
  • حمايت از سرمايه گذاري

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست