اخبار مهم
Home / دسته‌بندی نشده / خطرات افتادن سنگ نمای ساختمان

خطرات افتادن سنگ نمای ساختمان

عواملی که باعث ریزش سنگ نما میشود

۱٫    نشست ساختمان
۲٫    خاک برش کاری سنگ ها قبل از نصب
۳٫    فرسایش و خوب نبودن ملات پشت سنگ
۴٫    بازسازی داخل ساختمان

نشست ساختمان

معمولا در این اتفاق سنگ بر اثر نشست فوندانسیون و فشار وارده بر نمای ساختمان باعث ریزش سنگ و ترک خوردن سنگ های نما میشود ,که باید پیچ و رولپلاک نما انجام شود.

خاک برش کاری سنگ ها قبل از نصب

در این اتفاق در اثر برش کاری سنگ کار ساختمان ، که باید پشت سنگها را قبل از استفاده بر روی نما تمیز کند و بعد کار کند انجام نمیدهد.
خاک حاصله حائل سنگ و ملات شده و عمل اتصال انجام نمیگیرد و بعد از مدتی سنگ ریزش میکند.
که باید پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان انجام شود.

فرسایش و خوب نبودن ملات پشت سنگ

پیمانکاران ساختمان باید از سیمان مرغوب و ماسه دو بار شور استفاده کنند.
ولی برای راحتی و سرعت کار داخل ملات خاک یا سیمان خشک میریزند که مدتی بعد از اتمام کار سنگ ها شروع به ریزش میکنند,
در این مواقع بهترین روش پیچ و رولپلاک نما میباشد.

بازسازی داخل ساختمان

وقتی که عمل بازسازی در داخل ساختمان انجام میشود ، ضربه های مکرر وارده باعث ریزش سنگ و شل شدن آنها میشود.
که سریعا باید سنگ ها را محکم سازی و پیچ رولپلاک کرد.

بهترین راه و بهترین ایمن سازی سنگ های نما عمل پیچ رولپلاک سنگ نمای ساختمان میباشد.
قبل از اقدام پیچ و رولپلاک نما باید به موارد زیر توجه کرد و متناسب با آن از پیچ ورولپلاک مخصوص استفاده کرد.

۱٫    علت و دلایل ریزش سنگ نما
۲٫    تشخیص ملات و درجه سیمان پشت سنگ
۳٫    نوع سنگ نما و جنس سنگ نما
۴٫    شروع عملیات پیچ و رولپلاک سنگ نما از یک جهت صحیح

تمامی موارد بالا را باید قبل از تثبیت سنگ نما بررسی و بعد شروع به کار نمود.

طبقات ساختمان

هر چند ساختمان های کوتاه قد و کوتاه قامت را خیلی راحت تر می شود ترمیم کرد و مشکلات ناشی از نمای آن را حل کرد ولی شاید این مشکل در ساختمان های خیلی بلند و آسمان خراش ها واقعا یک مشکل جدی باشد.

درمان نمای ساختمان

اما نگران نباشید. هر دردی درمانی دارد و هر مشکلی راه حلی دارد.آنچه که اهمیت دارد این است که هر چه زودتر برای مقاوم سازی سنگ نما و یا حتی نصب سنگ نما افتاده اقدام کنید و ساختمان خود را نه تنها دوباره زیباتر کنید بلکه نسبت به ایمن سازی نما ساختمان هم سریعا اقدام کنید.

ارتفاع ساختمان

اگر ساختمان ارتفاع زیادی نداشته باشد می توان به راحتی با نصب یک داربست و یا با استفاده از نردبان و بالا بر مشکل مقاوم سازی سنگ و محکم سازی سنگ نما را انجام داد.اما وقتی ارتفاع خیلی بالا برود نصب داربست مشکل می شود و با نردبان و بالابر هم نمی توان به راحتی این کار را انجام داد.اما خوشبختانه تیم هایی مانند تیم شرکت یکتا  راپل با آموزش افرادی متخصص به نام راپل کار و یا بند باز این مشکل را برای ارتفاعات بسیار بالا هم حل کرده اند.

نیروهای باتجربه ما در خدمات نما

این افراد به راحتی و با استفاده از طناب های مخصوص بسیار مقاوم از بالا به پایین ساختمان حرکت می کنند و با توجه به تخصص و تبحری که دارند کار مقاوم سازی سنگ نما و محکم کردن سازی سنگ نما را برای شما انجام می دهند و حتی در صورت تمایل شما اقدام به شستشوی نمای ساختمان با تجهیزات و دستگاه مخصوص شستن نما هم خواهند کرد.تیم تخصصی شرکت یکتا راپل در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت در زمینه ی پیچ و رولپلاک نمای ساختمانی در  خدمت مردم عزیز استان تهران و استان البرز می باشد.

روش های کار بر روی طناب

 

برای این کار روش های زیادی وجود دارد. بسته به آسیبی که به نمای ساختمان رسیده، اینکه نوع نما سنگی است یا آجری و یا کامپوزیت و شیشه ای باید متد مخصوص به آن به کار گرفته شود تا کار مقاوم سازی نما به خوبی انجام شود. برای این کار روش های زیر توصیه می شود:
• استفاده از چسب سنگ مخصوص
• استفاده از چسب های۱، ۲، ۳
• استفاده از پیچ و رولپلاک
استفاده از چسب سنگ و یا چسب های ۱، ۲ ، ۳ تنها زمانی می تواند جوابگو باشد که آسیب خیلی جدی نباشد. اما اگر سنگ بصورت کاملا کنده شده باشد و یا لا داده باشد و یا وزن سنگ زیاد باشد به هیچ عنوان نمی توان به توانایی چسب ها برای کنترل سنگ این هم در ارتفاع زیاد بسنده کرد.
بنابراین بهترین راه برای حفظ سنگ ها در ارتفاع و ترمیم نمای ساختمان استفاده از پیچ و رولپلاک نما است.

نصب سنگ با پیچ

برای نصب سنگ نما در ارتفاع معمولا بسته به متراژ کار و نوع نمای ساختمان وسیله و ابزار کار تعیین می شود.مثلا اگر تکه بزرگی از سنگ رها شده باشد و نیاز به نصب مجدد در ارتفاع بالایی را داشته باشد ممکن است برای نصب نیاز به همراهی بالابر و یا همراهی سایر بندبازها را داشته باشد.
از این رو برای نصب سنگ نما ابتدا باید ارزیابی های اولیه انجام شود و متد مورد نظر انتخاب شود.اما در این حالت نیز معمولا کار پیچ و رولپلاک کردن نما انجام می شود.معمولا سنگ رها شده نمی تواند مقاومت سنگ های قدیمی را داشته باشد و یا ممکن است برای ثابت ماندن نیاز به حائل داشته باشد.
از این رو بهتر است کار پیچ رکدن سنگ نما انجام شود تا هم به خوبی مصالح سنگ را به خود بگیرند و هم اینکه کار مقاوم سازی سنگ هم انجام شده باشد و مشکلات آتی بر پیش بینی و حل شده باشد.معمولا پیچ و رولپلاک کردن نما برای سنگ انتخاب می شود. سنگ ها وزن زیادی دارند و برای مهار شدن آنها پیچ کردن نما بهترین گزینه در زمان ترمیم نما است.اما گاها نماهای دیگر ساختمان نیز نیاز به ترمیم و مقاوم سازی دارند.

نمای اجری یا آنتیک

مثلا نمای آجری نیز گاها تخریب می شود و یا نمای کامپوزیت نیز دچار آسیب می شود.از این رو برای مقاوم سازی نمای اجری نیز بهتر است از پیچ و رولپلاک نما استفاده شود هر چند بعضا چسب نیز در این حالت اگر ابعاد بسیار کم باشد پاسخگو است.اما برای ترمیم نمای کامپوزیتی باید اقدام به پیچ کردن نما شود .

ترمیم نمای کامپوزیت و شیشه ای

نماهای کامپوزیت را معمولا با پرچ کردن و یا با استفاده از پیچ و رولپلاک مخصوص می توان مقاوم سازی کرد.
نمای شیشه ای را باید با تعویض شیشه معمولا ترمیم کرد و در کل نوع نما تعیین کننده نوع مقاوم سازی نما می باشد.

چه نوع پیچ رولپلاکی برای پیچ رولپلاک سنگ نما استفاده میشود؟

پیچی که در نمای ساختمان ها و برای سنگ نما استفاده می شود ,پیچ ۵ سانت گالوانیزه می باشد.
این نوع پیچ ها در برابر بارش باران و آب زنگ نمیزند و ضد زنگ می باشد.
معمولا با روکش طلایی رنگ در بازار یافت می شود.
برندهای مختلفی در نما بکار میرود که از نمونهای آن میتوان به پیچ خراسان و توس برتر اشاره کرد.
رولپلاکی که ما برای مشتریان استفاده میکنیم دو باز شونده در انتهای آن جهت خوب باز شدن آن در ملات دارد.
معمولا رولپلاک به صورت پروانه ای باز میشود.
جنس این رولپلاکها از پلاستیک درجه یک میباشد.

استاندار و فاصله پیچ ها بر روی نما

استاندارد استفاده پیچ بر روی نمای ساختمان هر ۵۰ سانت در عرض سنگ گرانیت و یا سنگ تراورتن.
در سنگ مرمر هر عدد سنگ ۱ پیچ استفاده میشود و در نماهای رومی هر ۶۰ سانت ۱ پیچ بر روی نما استفاده میشود.

نوع دریل کاری و محکم کاری سنگ ها

در نماهای ساده و سنگ های با عرض ۴۰ سانت از دریل هیلتی و در نماهای ابزار دار و رومی که سنگ های باریک دارند از دریل معمولی که سرعت بیشتری دارد و ضربه کمتری دارد استفاده میشود.در غیر این صورت با زدن دریل غیر اصولی بر روی سنگ,    سنگ از نمای ساختمان ریزش کرده و یا باعث ترک خوردن بصورتی که قابل مشاهده نمیباشد میگردد.

نصب سنگهای ریزش کرده از نما و ترمیم سنگ نما

ابتدا سنگ هایی که از نما ریخته شده است باید اندازه گرفته شود .سپس سنگ ها را برش میدهیم و عملیات زیر سازی و پاک سازی ملات زیر سنگ را انجام میدهیم.سنگ را سوراخ میکنیم و بعد از انجام این مراحل چسب سنگ به پشت سنگ میزنیم .سر جای خود میگذاریم و بعد از خشک شدن چسب,سنگ را پیچ میکنیم.نکته مهم این است که در ابتدا باید کلیه سنگ های نما پیچ شوند که از ریش و افتادن سنگ های مابقی نما مطمئن شد و پس از آن نصب سنگ را انجام داد.

پیچ و رولپلاک سرامیک نما و سرامیک پاسیو(حیاط خلوت)

در این عمل برای محکم سازی سرامیک نباید همانند سنگ پیچ را در وسط سنگ کارگذاری کرد,زیرا با زدن دریل به وسط سرامیک باعث شکستن و ترک خوردن آن میشود.

پیشگیری بعد از وقوع زلزله و انجام مقاوم سازی سنگ نما

بعد از پس لرزها و زلزله در روشنایی میتوان نمای ساختمان را چک کرد که آیا سنگها شل شده اند یا نه؟
فردای زلزله و در هوای روشن براحتی میتوان شلیت سنگ را تشخیص داد.به این صورت که سنگهای نمای ساختمان دچار ترک های عمودی و یا افقی میشوند.ممکن است که سنگ از نما ریزش کند که در آن صورت میتوانید با گروه خدمات نما برای پیچ و رولپلاک سنگ نما تماس بگیرید.

کارشناسان ما

کارشناسان ما از برترین کارشناسان کشور بوده که طی مراحل سخت گزینشی برای این کار انتخاب شده و تائیدیه های لازم را دریافت کرده و دوره های مورد نیاز را دیده اند.به یاد داشته باشید که یک راپل کار و یا بند باز باید به غیر از مهارت شستن نمای ساختمان و داشتن مهارت پیچ و رولپلاک نمای سنگی و انواع دیگر نماها به سایر توانایی های دیگر نیز اشراف کامل داشته باشد.

راپل کار خوب

یک راپل کار باید بتواند در ارتفاع به خوبی کار نماشویی انجام دهد،
از تجهیزات و امکانات به خوبی استفاده کند و در کنار این مهارت ها باید
بتواند کار پیچ و رولپلاک نمای ساختمان را در ارتفاع با بالاترین دقت و بهترین کیفیت انجام دهد.

یکتا راپل

ما در شرکت یکتا راپل متعهد شده ایم که کار مشتریان خود را در هر مرحله با دقت بررسی و با انتخاب بهترین روش ترمیم ساختمان و بهترین تجهیزات کار پیچ و رولپلاک کردن ساختمان را برای مشتریان خود انجام دهیم و برای مشتریان همیشگی خود در قیمت پیچ و رولپلاک نما ساختمان و شستشوی نمای ساختمان بیشترین تخفیف را در نظر بگیریم. قیمت پیچ و رولپلاک نما بسته به عوامل زیادی دارد.اگر کار نصب نما هم به همراه مقاوم سازی نما در نظر گرفته شود معمولا قیمت پیچ و رولپلاک نما بالاتر می رود.جهت تعیین قیمت پیچ و رولپلاک سنگ نما کارشناس شرکت یکتا راپل از محل پروژه بازدید و با توجه به تعداد طبقات ،بر ساختمان ،ابعاد سنگ ها ،وضعیت مصالح پشت سنگ ها ،تعداد سنگهای سقوط کرده ،تعداد فرود ها و … اقدام به برآورد قیمت پیچ و رولپلاک و تنظیم پش فاکتور می گردد.