اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / خبرهای کوتاه از استان کرمانشاه
81945267-70487364.jpg

خبرهای کوتاه از استان کرمانشاه

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا مدیر نهاد کتابخانه های عمومی کنگاور گفت: در این نمایشگاه بیش از چهار هزار جلد کتاب در قالب ۳۰۰ عنوان کتاب با موضوعات کلیات، فلسفی، دینی، اجتماعی، ادبی، تاریخی و کودک و نوجوان و انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.
فضل الله وزیری اضافه کرد: کتاب های عرضه شده در این نمایشگاه با ۲۰ درصد تخفیف ارائه می شود.
وی افزود: این نمایشگاه با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین جوانان و نوجوانان و آشنایی نسل جدید جامعه با دستاوردهای انقلاب اسلامی و نقش امت اسلامی در پیروزی انقلاب اسلامی بر پا شده است.
***
* جوانرود – همزمان با آغاز دهه مبارک فجر و سالروز ورود امام راحل به ایران اسلامی، زنگ انقلاب در مدارس جوانرود نواخته شد.
این مراسم با حضور امام جمعه، فرماندار، مسئولان ادارات و نهادها، فرهنگیان و دانش آموزان در دبیرستان زینبیه شهرستان جوانرود برگزار شد.
مدیر آموزش و پرورش جوانرود گفت: ۱۲ بهمن ماه سالروز ورودی تاریخی امام راحل به میهن اسلامی است که هرساله باید این رویداد مهم و تاریخی گرامی داشته شود.
عزت ظاهری افزود: دهه فجر فرصتی برای تبیین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران به ویژه برای نسل جوان است.
***
* روانسر – به مناسبت گرامیداشت سالروز ورود تاریخی معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی زنگ انقلاب در مدارس شهرستان روانسر نواخته شد.
در مراسمی که بصورت نمادین با حضور مسئولان در هنرستان امام خمینی (ره) روانسر برگزار شد، فرماندار این شهر گفت: رمز پایداری و ماندگاری جمهوری اسلامی سرلوحه قرار دادن شعار آستقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.
حسین ویسمرادی افزود: مقابله با استکبار و استکبارستیزی یکی دیگر از اهداف ملت ایران بود چون در سالهای قبل از انقلاب با مشکلاتی مواجه بودیم که از سوی استکبار جهانی فراهم شده بود.
***
* پاوه – همزمان با اولین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی زنگ انقلاب در دبیرستان قدس شاهد شهر پاوه با حضور مسئولان نواخته شد.
در این مراسم فرماندار پاوه با تبریک سی و هفتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ایام خجسته دهه فجر به بیان خاطراتی از دوازدهم بهمن سال ۵۷ و شور و اشتیاق مردم برای دیدن رهبر کبیر انقلاب اسلامی پرداخت.
پرویز ایده پور افزود: استقبال از حضرت امام (ره) در دنیا بی نظیر بود وعطش مردم برای زیارت چهره نورانی حضرت امام (ره) هم قابل توصیف نیست.
وی گفت: با وجود اینکه ۳۷ سال از عمر انقلاب اسلامی ایران می گذرد هم اکنون شاهد عزت و اقتدار آن در جهان هستیم و این به خاطر اسلام، پشتوانه مردمی و تدبیر و درایت رهبری است.
***
* کنگاور – رئیس شبکه بهداشت و درمان کنگاور گفت: هیچ فردی اجازه عرضه انواع مواد خوراکی ناسالم و غیربهداشتی را در جامعه ندارد.
پیمان پاکزاد روز دوشنبه در جریان بازدید و بازرسی از چند واحد اغذیه فروشی و قنادی کنگاور اظهار کرد: با تهیه و عرضه انواع خوراکی ها در محیط های غیربهداشتی و ناسالم برخورد قانونی می شود.
وی با ابراز تاسف از وضعیت طبخ و عرضه مواد غذایی در شهر کنگاور و اینکه تا رسیدن به حد مطلوب و مورد انتظار فاصله دارد تاکید کرد: بعنوان عضوی از نظام سلامت کشور به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد که عده ای با کوتاهی موجب مخاطره سلامت مردم بشوند.
***
* صحنه – به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی کاروان شادی و نشاط دانش آموزی ویژه کودکان روز دوشنبه در شهرستان صحنه به راه افتاد.
مسئول کمیسیون امور بانوان صحنه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کاروان دوستی و شادی با حضور هنرمندان و همچنین بهره گیری از ظرفیت های دانش آموزی سعی دارد تا با ایجاد نشاط و روحیه در بین دانش آموزان زمینه حضور آنها را در کارهای گروهی و جمعی تقویت کند.
شهره مکری افزود: این کاروان توسط کمیته بانوان ستاد دهه فجر و با همکاری کانون پرورشی فکری کودکان شماره یک شهرستان صحنه باعث گره زدن شور و حال غنچه های صحنه ای به خاطرات انقلاب شود.
***
* صحنه – همزمان با دوازدهم بهمن ماه سالروز ورود تاریخی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به کشور در سال ۵۷ زنگ انقلاب در دبیرستان دخترانه حضرت خدیجه کبری (س) صحنه نواخته شد.
مراسم نمادین نواخته شدن زنگ انقلاب با حضور حجت الاسلام زارعی امام جمعه و شهریار عباس آبادی فرماندار و همچنین جمعی از معاونان، مدیران و روسای سازمان ها و ادارات شهرستان صحنه برگزار شد.
مدیر آموزش و پرورش صحنه در این آیین گفت: مبارزات گسترده حضرت امام خمینی (ره) علیه حکومت منحوس پهلوی از سال ۴۲ پس از جریان کاپیتولاسیون رقم خورد و امام راحل با توکل به خداوند و حمایت مردمی دست از مبارزه بر نداشت تا اینکه در سال ۵۷ انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.
رضا محمدی افزود: با استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی به فرمان حضرت امام (ره) گام های بلندی برای عمران و آبادانی کشور برداشته شد و در حقیقت انقلاب اسلامی دستاوردهای فراوانی در عرصه های مختلف داشته است.
***
صحنه – زنگ انقلاب در هرسین همزمان با سراسر کشور به مناسبت آغاز دهه فجر و سالروز ورود بنیانگذار انقلاب اسلامی به کشور، در مدارس هرسین نواخته شد.
به گزارش ایرنا امام جمعه هرسین در آیین نواختن زنگ انقلاب در دبیرستان دخترانه شهید علیجانی گفت: انقلاب باعث شد که تاریکی و ظلمت طاغوت از کشور خارج شده و به سمت نور حقیقت حرکت کنیم.
حجت الاسلام روح الله باقری اضافه کرد: این روح خدا بود که در قالب دست خدا ظاهر شد و مردم ایران را از ذلت و ظلمت رهانید.
وی گفت: نفس پاک امام امت و حرکت خدایی و نورانی ایشان انقلابی عظیم بوجود آورد که امروزه سرمشق و الگوی تمامی آزادیخواهان جهان اسلام است.
***
* ثلاث باباجانی – برنامه های گرامیداشت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی روز دوشنبه با نواخته شدن زنگ انقلاب در مدارس شهرستان ثلاث باباجانی آغاز شد.
زنگ انقلاب و زنگ اقتدار به صورت نمادین با حضور مسئولان در دبیرستان خلیج فارس ثلاث باباجانی نواخته شد.
در این مراسم امام جمعه ثلاث باباجانی با اشاره به اهمیت دهه فجر و نقش آفرینی ملت شریف ایران در تثبیت انقلاب اسلامی بر ادامه راه شهدا تاکید کرد.
ملا احمد شیخی افزود: از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ارائه خدمات در مناطق محروم است که امیدواریم همچنان ادامه یابد.
۸۰۶۶/۷۴۴۷/۷۴۵۳

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست