اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / خبرهای خوب و بد از سراب قنبر؛ از قطع درختان تا یک بوستان جدید
81951130-70498105.jpg

خبرهای خوب و بد از سراب قنبر؛ از قطع درختان تا یک بوستان جدید

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

محمدرضا مهرنژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طراحی این بوستان انجام و در قالب یک ماکت پیاده شده و نقشه های اجرایی آن نیز آماده است.
به گفته وی، بوستان طبیعت هم اکنون در مرحله تسطیح و رگلاژ زمین قرار دارد و بیش از ۷۵۰ میلیون ریال برای خاکبرداری آن هزینه شده است.
مهرنژاد بیان کرد: با توجه به اقلیم مناسب منطقه، این بوستان یک تفرجگاه مناسب برای شهروندان خواهد بود؛ ضمن اینکه وسایل و تجهیزات سرگرمی و بازی کودکان هم در آن تعبیه شده است.
شهردار منطقه هشت کرمانشاه اظهار داشت: با توجه به وضعیت رکود فعلی، مهمترین مشکل پیشبرد عملیات اجرایی بوستان طبیعت، کمبود اعتبار و بودجه است.
وی گفت: در بودجه سال آینده، اعتبار لازم برای تکمیل این بوستان دیده شده است و در پایان فصل بارندگی، عملیات اجرایی آن از سر گرفته می شود.

* اتفاقات بدی در سراب قنبر می افتد
سازمان پارک ها و فضای سبز کرمانشاه هم اعلام کرده که قصد دارد در یک پروسه سه تا چهار ساله، کل فضای ۲۰۰ هکتاری قابل کشت سراب قنبر را درختکاری و تبدیل به پارک جنگلی کند.
مهرنژاد اما اظهار داشت که طرح بوستان طبیعت با طرح درختکاری سراب قنبر متفاوت است.
وی در عین حال در باره قطع درختان در این سراب هم هشدار داد و گفت که ‘اتفاقات بدی در سراب قنبر می افتد و درختان بسیاری در باغ های این سراب قطع شده است.’
به گفته مهرنژاد، باغ های سراب قنبر جزیی از هویت شهر کرمانشاه هستند و حتی زمانی برای آنها شعر گفته شده است.
بنابر اظهارات شهردار منطقه هشت کرمانشاه، نهادهای سیاستگذار و ناظر باید به این موضوع رسیدگی کنند.
۷۴۴۴/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست