اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / حضور گسترده مردم در انتخابات پیشرفت نظام اسلامی را به همراه دارد

حضور گسترده مردم در انتخابات پیشرفت نظام اسلامی را به همراه دارد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

علی الفتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حضور پرشور مردم در انتخابات آینده ای موفق تر از گذشته را برای نظام اسلامی رقم خواهد زد چرا که برگزاری انتخابات موفق برای نظام و ملت ایران آبرو، عزت و اقتدار را برای کشورمان به ارمغان خواهد آورد.
وی اظهار کرد: ملت ایران اسلامی در همه مقاطع حساس نظام و کشور حضوری موفق و آبرومند داشته اند و در این شرایط حساس نیز با حضور گسترده در انتخابات از این آزمون با موفقیت عبور خواهند کرد.
وی بیان کرد: اگرچه جایگاه رفیع هر دو مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بطور کامل واضح و روشن است اما لازم است این موضوع از سوی مسئولان، استادان دانشگاه ها و حوزه های علمیه تا پژوهشگران و رسانه ها بیشتر برای مردم تبیین شود تا امت اسلامی مردم با احساس مسئولیت بیشتری در این آزمون حساس، مهم و سرنوشت ساز حضور یابند.
رئیس شورای اسلامی شهر گیلانغرب اضافه کرد: دشمن به عناوین مختلف سعی دارد با نفوذ در بین نسل جوان اهمیت حضور در انتخابات را کمرنگ جلوه دهد و در همین راستا مسئولان باید زمینه حضور گسترده مردم در انتخابات آینده را فراهم کنند.
الفتی بیان کرد: حضور در انتخابات بیانگر توجه و اهمیت مردم به سرنوشت کشور است چرا که انتخابات از جمله دستاوردهای ارزشمند در تبیین حکومت مردم سالاری دینی در نظام اسلامی است.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور هفتم اسفند ماه امسال در۱۹۰ شعبه اخذ رای با مشارکت بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، امنیتی و انتظامی در مرکز حوزه انتخابیه قصرشیرین برگزار می شود.
قصرشیرین مرکز حوزه انتخابیه شهرستانهای سرپل ذهاب و گیلانغرب است که از این حوزه انتخابیه یک نفر بعنوان نماینده به خانه ملت راه می یابد.
در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری در شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب از مجموع جمعیت حدود ۲۲۰ هزار نفری این شهرستان ها ۱۲۵ هزار نفر واجد شرایط رای هستند.
گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۰۷۹/۷۳۹۸/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات
  • مشارکت مردم
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست