اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / حجم بالای کار و دغدغه های معیشتی مهمترین مشکلات پرستاران است
81963426-70521340.jpg

حجم بالای کار و دغدغه های معیشتی مهمترین مشکلات پرستاران است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

علی اکبر ویسی رایگانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به مناسبت روز پرستار اظهار کرد: پرستاران به دلیل اجرای طرح تحول نظام سلامت و افزایش مراجعات بیماران با حجم بالای کاری مواجه شده اند در حالی که تعداد آنان تغییر چندانی نکرده است.
وی با بیان اینکه براساس رایزنی های انجام شده سعی می کنیم کمبود پرستار را جبران کنیم تصریح کرد: در همین راستا شورای سیاست گذاری پرستاری با حضور ریاست دانشگاه، معاونت درمان و روسای دانشکده پرستاری پیراپزشکی و نظام پرستاری ایجاد شده که با همفکری سعی می شود مشکلات کاهش یافته و یا رفع شود.
وی از دغدغه های معیشتی به عنوان یکی دیگر از معضلات یاد کرد و تصریح کرد: بیمه نتوانسته به موقع به برخی از تعهدات خود عمل کند به همین دلیل شاهد تاخیر در پرداخت مزایا، اضافه کاری و معوقات پرستاران هستیم که در کاهش انگیزه آنها موثر است.
به گفته ویسی رایگانی، تاخیر در پرداخت معوقات به گونه ای است که برخی پرستاران مزایای سه تا شش ماه خود را دریافت نکرده اند.

**محدودیت مجوز استخدام دولتی
وی در پاسخ به این سوال که بازار کار آینده دانشجویان رشته پرستاری چگونه است اظهار کرد:رشته پرستاری جزء معدود رشته هایی است که بازار کار خوبی دارد ولی زیرساخت های دولتی و مجوز استخدام آن محدود است.
رئیس هیات مدیره نظام پرستاری استان کرمانشاه تصریح کرد: امید است با برگزاری شورای سیاست گذاری و انعکاس به وزارتخانه و نمایندگان مجلس به سمتی پیش برویم که مشکلات استخدام دولتی پرستاران رفع شود.
این مسئول یادآور شد، بانوان حداقل دو سوم جمعیت پرستاری استان کرمانشاه را تشکیل می دهند.
۷۴۶۰/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • نظام پرستاری
  • کرمانشاه
  • روز پرستار

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست