اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / حجاب باعث بالا رفتن مشارکت های اجتماعی زنان شده است
81961824-70518330.jpg

حجاب باعث بالا رفتن مشارکت های اجتماعی زنان شده است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، هادی خانیکی روز شنبه در همایش استانی بررسی موانع مشارکت های سیاسی و اجتماعی زنان که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد اظهار کرد: امروز نقش و جایگاه زنان در مقایسه با گذشته بسیار بیشتر شده و دیگر مردان به تنهایی تصمیم گیرنده نیستند.
وی با اشاره به کاهش ۳۰ درصدی نقش مردان در تصمیم گیری های خانواده در چند سال اخیر در مقایسه با ۵۰ سال گذشته، گفت: بانوان طی این سال ها به خوبی توانستند نقش کلیدی خود در حل بسیاری از مشکلات را اثبات کنند.
خانیکی یادآور شد: افزایش مشارکت بانوان در کشور مربوط به شهر یا استان های خاصی نیست بلکه این فراگیری همه کشور را در بر می گیرد و تقریبا در تمام کشور زنان نیز به اندازه مردان در تصمیم گیری ها مشارکت داده می شوند.
عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی تهران خاطرنشان کرد: دیگر قرار نیست زنان فقط در آشپزخانه بمانند و مردان در خارج از منزل کار کنند و این نگاه چند سالی است که کاملا منسوخ شده است.
وی همچنین با اشاره به تنگناهایی هم که برای زنان وجود دارد، گفت: با وجود تمام این تنگناها زنان توانسته اند راه پیشرفت را برای خود باز کنند.
براساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۰، از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه، حدود ۹۶۳ هزار نفر آنان را بانوان تشکیل می داده اند.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • دانشگاه علامه تهران
  • هادی خانیکی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست