اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / جمع آوری سه میلیارد و ۶۷۱ میلیون ریال زکات در سرپل ذهاب
82087064-70748574.jpg

جمع آوری سه میلیارد و ۶۷۱ میلیون ریال زکات در سرپل ذهاب

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

حیدر بهرامی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: زکات های جمع آوری شده برای تامین مایحتاج عمومی فقرا و نیازمندان و اجرای طرح های عام المنفعه هزینه شده است.
وی اظهار داشت: از مجموع زکات های جمع آوری شده ۲ میلیارد و ۵۲۱ میلیون ریال برای تامین مایحتاج زندگی فقرا و نیازمندان از جمله پرداخت کمک هزینه تحصیلی ، درمانی و مسکن و بقیه نیز برای تکمیل هشت طرح عام المنفعه ، تعمیرات مساجد و حسینیه ها هزینه شده است.
وی بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) به عنوان نهادی مقدس برای رسیدگی به امور نیازمندان و مستمندان تشکیل شده است و تاکنون منشا خدمت های بسیاری زیادی برای محرومان جامعه بوده است.
وی با بیان اینکه پرداخت زکات می تواند آثار دنیوی و اخروی مطلوبی بر زندگی فردی و اجتماعی داشته باشد، افزود: در زمینه های اقتصادی و سیاسی نیز آثار پرداخت زکات بر کسی پوشیده نیست.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سرپل ذهاب توزیع ۲ هزار گونی زکات ، بیش از یک هزار و ۵۰۰ پوستر، کتابچه ، دفترک و ۱۵۰ متر دیوارنویسی با موضوع زکات را از مهم ترین اقدام های این نهاد در سال جاری ذکر کرد.
بهرامی با اشاره به نقش مبلغان ، روحانیان و رسانه ها در زمینه ترویج فرهنگ زکات در جامعه ، گفت: فریضه ارزشمند زکات از مهمترین پایه های اقتصادی دین اسلام است و باید با اتخاذ راهکار درست و اصولی اهمیت این فرضیه الهی برای مردم تبیین و بازگو شود.
وی پیش بینی کرد تا در سال جاری بیش از پنج میلیارد ریال زکات واجب و مستحبی از مردم مردم مومن و ولایتمدار سرپل ذهاب جمع آوری شود.
سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه بیش از ۸۵ هزار تن جمعیت دارد.
۷۰۷۹/۷۳۹۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • زكات
  • جمع آوري
  • قصرشيرين

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست