اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / جلال طالبانی سیاستمداری تیزهوش و مبارزی کهنه کار بود
n82687126-71910314.jpg

جلال طالبانی سیاستمداری تیزهوش و مبارزی کهنه کار بود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، ماموستا ملامحمد محمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد امام شافعی ماموستا محمدی، مام جلال را نماد نسل مبارزی که برای دفاع از مردمشان سال ها در مقابل رژیم ظالم و جنایتکار بعث صدامی ایستادند و پیروز شدند، دانست و افزود: باید با احترام از آنان یاد کرد.
وی در ادامه با اشاره به شروع ‌به کار استاندار جدید، خروج استان از رکود را از مهمترین انتظارات مردم از استاندار دانست.
وی اظهار کرد: بیکاری از مشکلات عمومی تمام کشور است اما در استان کرمانشاه این معضل به بحران رسیده است.
او با اشاره به نجابت و وحدت در میان مردم کرمانشاه گفت: این موضوع می تواند به توفیق استاندار کرمانشاه کمک کند.
او برخی از مشکلات شهر کرمانشاه را فرهنگی دانست و خواستار تلاش مسئولان فرهنگی و رسانه ای برای تقویت و تبلیغ مبانی فرهنگی غنی کرمانشاه شد و افزود: شایسته نیست ملتی که تاریخی پر از غیرت و عزت و فرهنگ را دارند در راستای توسعه گام بر ندارند.
امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در ادامه خطبه ها با تبریک آغاز هفته نیروی انتظامی به سبزپوشان فداکار استان از تلاش های شبانه روزی آنان برای استقرار امنیت در جامعه و حمایت از شهروندان تقدیر کرد و خواستار همکاری جدی مردم با آنها شد.
ماموستا محمدی در بخش دیگری از خطبه ها با انتقاد از کسانی که در کسب و کار خود کم فروشی می کنند و حقوق مردم را پایمال می کنند، گفت: آنان باید بدانند هیچ کدام از این گناهان از دید پروردگار پنهان نیست و باید پاسخگوی قیامت باشند.

**شرارت سازمان یافته ای در شهرستان کرمانشاه وجود ندارد
فرمانده انتظامی کرمانشاه نیز در پیش از خطبه های نماز جمعه اهل تسنن کرمانشاه با بیان اینکه شرارت سازمان یافته ای در این شهرستان وجود ندارد، گفت: در نزاع دسته جمعی شاهد هفت درصد کاهش هستیم.
سرهنگ رضا شیرزادی افزود: موضوع امنیتی یکی از اساسی ترین نیازهای هر جامعه ای محسوب می شود که وظیفه خطیر برقراری آن به فرزندان مردم در ناجا سپرده شده است.
وی مهمترین دغدغه مردم کرمانشاه در سال جاری را به ترتیب مقابله با سرقت و زیرشاخه های آن، مبارزه با مواد مخدر و برخورد با جرایم خشن عنوان کرد.
وی اضافه کرد: در بحث سرقت با استفاده از ظرفیت های نگهبانان محله، پلیس های افتخاری و ظرفیت های برون سازمانی توانستیم روند افزایش سرقت را کنترل و آمار مجموع سرقت ها را چهار درصد و سرقت های مهم را ۱۲ درصد کاهش دهیم.
وی با بیان اینکه ۸۰۰ معتاد متجاهر در سطح شهر کرمانشاه جمع آوری و تحویل اردوگاه ها شده اند، افزود: پلمب مکان های عرضه مواد مخدر و قلیان در دستور کار قرار دارد و از ابتدای سال ۲۳۰ مکان بسته شده است.
۳۰۳۳/۸۰۶۶ خبرنگار:فرزاد نویدی ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

برچسب ها

اقتصاد

رکود

امام جمعه اهل سنت

استاندار کرمانشاه

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست