اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / جشن گلریزان با هدف کمک به زندانیان جرایم غیر عمد در پاوه برگزار شد
82115160-70801032.jpg

جشن گلریزان با هدف کمک به زندانیان جرایم غیر عمد در پاوه برگزار شد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا در این مراسم که در سرسرای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد؛ امام جمعه پاوه گفت: قرآن کریم، پیامبر گرامی اسلام و دین اسلام نعمت هایی هستند که اگر مسلمانان و حتی کل بشریت در سایه آنها و توجه به آنها زندگی کنند در دنیا و آخرت رستگار می شوند.
ماموستا ملا قادر قادری افزود: امنیت، استقلال و عزت ملت و کشورمان نعمت های دیگری هستند که امروز همه ما از وجود آنها بهره مند هستیم و باید برای وجود این نعمات شکرگزار خداوند متعال باشیم.
امام جمعه پاوه؛ وجود کافران، حسودان، نفس درونی، وسوسه های شیطانی و منافقان را از مشکلات عمده مسلمانان عنوان کرد و خواستار هوشیاری، بیداری و افزایش آگاهی برای مقابله با این مشکلات شد.
ماموستا قادری در ادامه ضمن قدردانی از اعضای انجمن حمایت از زندانیان پاوه و اورامانات گفت: امروز همه ما در این مکان جمع شده ایم تا با کمک های خود قدم و گامی در جهت رفع مشکلات زندانیان جرایم غیرعمد و حمایت از خانواده های آنان برداریم.
امام جمعه پاوه توجه به کار و معیشت زندانیان آزاد شده را توسط انجمن های مردم نهاد مورد تأکید قرار داد و گفت: اگر برای معیشت و کار این زندانیان کاری نشود دوباره انحراف پیدا کرده و به زندان باز خواهند گشت.
ماموستا قادری کمک به فقرا، توجه به ایتام، تکریم میهمان، توجه به زنان بی سرپرست، احسان و نیکوکاری و دفاع از مظلومان را از خصلت های پیامبر بزرگوار اسلام بیان کرد و گفت: در این ماه مبارک که ماه احسان و انفاق است در حد توان خود کمک کنید که به طور قطع احسان و کمک شما به زندانیان هم در دنیا و هم در آخرت موثر خواهد بود.
فرماندار پاوه نیز احسان و نیکوکاری و انفاق را از ویژگی های مهم و حائز اهمیت مردم این شهرستان دانست و افزود: این ویژگی ها ریشه در اعتقادات و باورهای دینی و مذهبی مردم این دیار دارد که همواره به داشتن این ویژگیها زبانزد خاص وعام هستند.
پرویز ایده پور با اشاره به شیوه جدید دشمنان در ورود و توزیع و گسترش مواد مخدر به کشورمان گفت: امروز دشمن با مسایل نرم افزاری و علمی وارد می شود و مهمترین راهبرد مقابله با این تهاجم انجام کارهای فرهنگی است و اقدام های سخت افزاری و اسلحه پاسخگو نیست.
فرماندار پاوه با تآکید بر استمرار و تداوم کارهای فرهنگی گفت: انجمن حمایت از زندانیان پاوه باید بستر اولیه خود را به عنوان یک بستر فرهنگی به جامعه فرهنگی، دانشگاهی و حوزه علمیه در جهت استفاده از افرادی جدید در توسعه آن گسترش دهد.
جلیل علیزاده مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان پاوه و اورامانات گفت: در سال گذشته و در جشن گلریزان مبلغ ۸۲۰میلیون ریال کمک نقدی توسط خیران و مسئولان برای کمک به زندانیان جرائم غیرعمد جمع آوری شد که با استفاده از این مبلغ ۱۴ زندانی جرایم غیرعمد آزاد و پنج نفر دیگر هم با واسطه شدن افراد ریش سفید و با نفوذ آزاد و به دامان خانواده هایشان برگشتند.
شهرستان پاوه با جمعیتی بیش از ۶۰ هزار نفر در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد که به لحاظ آمار بسیار پایین جرایم جزو پاکترین نقاط استان است.
۷۴۴۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • جشن گلريزان
  • امام جمعه پاوه
  • فرماندار

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست