اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / جشن تکلیف سیاسی و حماسه حضور رای اولی ها در انتخابات هفتم اسفند ماه
81966516-70526955.jpg

جشن تکلیف سیاسی و حماسه حضور رای اولی ها در انتخابات هفتم اسفند ماه

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا انتخابات مظهر حضور مردم و آزادی ملت ایران در انتخاب سرنوشت خود بوده است و این کار به معنای قدرت مردم در اداره امور کشور و در دست داشتن سرنوشت کشور به وسیله ملتی است که نباید نسبت به آن بی تفاوت باشیم.
جوانان در کشور ما یک سرمایه بزرگ هستند که حضور رای اولی ها در این بین به همراه خانواده هایشان در انتخابات هفتم اسفندماه می تواند شور، شوق و اشتیاق مردم در این رویداد بزرگ سیاسی را رقم بزند.
رای اولی ها در شهرهای قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب با رسیدن به سن قانونی ۱۸ سال شرکت خود در انتخابات هفتم اسفندماه را بعنوان نخستین تجربه مشارکت سیاسی در تعیین سرنوشت خویش با حضور در شعب اخذ رای و انتخاب اصلح جشن می گیرند.
جوانان برای اجتماعی شدن نیازمند مشارکت سیاسی هستند تا از طریق تجربه عملی بتوانند جامعه پذیر شوند و بهترین راه برای هدایت آنها نیز ایجاد زمینه های لازم برای مشارکت آنان در تصمیم گیری کلان سیاسی و اجتماعی است.
یکی از شاخصه های مهم در پیشرفت جوامع فراهم ساختن فضای لازم برای تعامل و مشارکت همه آحاد جامعه به ویژه جوانان در تعیین سرنوشت اجتماعی و سیاسی است و نتیجه چنین مشارکتی سازندگی بیشتر و قرار گرفتن جامعه در مسیر پیشرفت است.
امید است همه گروه های سیاسی و نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی کمک کنند تا با حضور با نشاط و حداکثری مردم و به ویژه رای اولی ها انتخابات به معنای واقعی کلمه به حماسه سیاسی تبدیل شود و مردم نیز با حضور گسترده و با شکوه خود دشمنان اسلام و ایران را بار دیگر مایوس کنند.
مردم باید آگاهانه پای صندوق های رای حاضر شوند و انتخاب اصلح کنند چرا که انتخابات جلوه مشارکت عمومی و موثرترین وسیله برای هر فردی است تا بتواند آرمان ها، خواسته ها و انتظارات خود را در قالب اجرایی قرار دهد و آن را به تحقق نزدیک کند.
اینک رای اولی های مناطق مرزی غرب کشور همچون سایر مردان و زنان ایران اسلامی چند روز مانده به آغاز رقابت های انتخابات دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری سر از پا نمی شناسند چرا که دنیا منتظر است خلق حماسه سیاسی آنان را به نظاره بنشیند.
شور و شوق رای اولی ها اینک وصف نشدنی است جوانانی که به این حضور و مشارکت شان در تعیین سرنوشت سیاسی کشور و نظام اسلامی افتخار می کنند و بر خود می بالند که در چنین نظامی حیات دارند که برای تک تک آرای فرزندانش اهمیت بسزایی قائل است.
در انتخابات پیش رو نه تنها رای اولی ها باید حضوری تاثیرگذار و بانشاط در پای صندوق های رای داشته باشند بلکه می توانند پدران، مادران و سایر اعضای خانواده خود را نیز به حضور پرشور در انتخابات تشویق و ترغیب کنند.
بابک محمدی یکی از رای اولی های قصرشیرینی به خبرنگار ایرنا گفت: من از ماهها قبل خودم را آماده کرده ام تا در این رویداد بزرگ سیاسی همانند دیگر هموطنانم شرکت کنم و حضور داشته باشم چرا که با انتخاب نماینده اصلح می توانیم نقش مهمی در پیشرفت، توسعه و آبادانی کشورم و به ویژه شهرستانی که در آن ساکن هستم داشته باشم.
وی با ابراز خرسندی از نخستین حضور خود درعرصه انتخابات افزود: دشمن امروز منتطر است تا ببیند جوانان باغیرت ایرانی چگونه می خواهند با حضور خود از آرمان های والای نظام اسلامی و انقلاب دفاع کنند.
وی بیان کرد: من از همه هم سن و سالانم که به تازگی به سن قانونی ۱۸ سال رسیده اند می خواهم تا با حضور حماسی خود در انتخابات هفتم اسفندماه چشم دشمنان نظام اسلامی را کور کنند.
مبینا حاتمی یکی دیگر از رای اولی قصرشیرینی اظهار کرد: من متولد هفتم اسفندماه سال ۷۹ هستم و بسیار خوشحالم که می توانم در انتخابات هفتم اسفندماه ۹۴ شرکت کنم چرا که با حضور در شعب اخذ رای از حقی که جمهوری اسلامی به برکت خون شهدا و پشتوانه ولایت برای من ایجاد کرده است می خواهم با انتخاب اصلح استفاده کنم.
حسن مرادی دیگر رای اولی قصرشیرینی نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: من بعنوان یک دانشجوی رای اولی می خواهم اعلام کنم که رای اولی های ایران اسلامی در روز هفتم اسفند حماسه ای خلق می کنند که حضورشان در عرصه سیاسی می تواند الگویی برای حضور تمامی ۱۸ ساله های دنیا باشد.
امیرحسین ملکی دیگر شهروند قصرشیرینی نیز با اعلام اینکه من بعنوان یک رای اولی در روز هفتم اسفندماه به اتفاق سایر اعضای خانواده ام برای شرکت در عرصه انتخابات در پای صندوق های رای حضور خواهم یافت افزود: حضور ما در عرصه انتخابات تداوم راه شهدا و نشانه آزادی و استقلال کشورمان است.
انتخابات بستر مناسبی است که به جوانان جامعه امکان می دهد بصورت عملی و ملموس تمرین دموکراسی را تجربه کنند و دانش سیاسی خود را ارتقا دهند و در همین راستا نیز همه ملت ایران اسلامی از رای اولی ها گرفته تا سالخوردگان باید طوری در این عرصه حماسه ساز شوند که بار دیگر چون ستاره در دنیا بدرخشند و با انتخاب اصلح بتوانند در آبادانی و پیشرفت بیش از پیش جامعه سهیم باشند.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور هفتم اسفند ماه امسال در۱۹۰ شعبه اخذ رای با مشارکت بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، امنیتی و انتظامی در مرکز حوزه انتخابیه قصرشیرین برگزار می شود.
از مجموع شعب پیش بینی شده اخذ رای در این حوزه انتخابیه ۳۶ شعبه مربوط به شهرستان قصرشیرین است که بیش از۷۰۰ نفر از عوامل برگزاری انتخابات کار رای گیری از مردم را بر عهده دارند.
قصرشیرین مرکز حوزه انتخابیه شهرستانهای سرپل ذهاب و گیلانغرب است که از این حوزه انتخابیه یک نفر بعنوان نماینده به خانه ملت راه می یابد.
در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری در شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب از مجموع جمعیت حدو د۲۲۰ هزار نفری این شهرستان ها ۱۲۵ هزار نفر واجد شرایط رای هستند که بخشی از این تعداد را نیز جوانان به ویژه رای اولی ها تشکیل می دهند.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات
  • رای اولی ها
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست