اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / جانشین فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه: اعتقادات دینی مهم ترین پشتوانه ماموریت های مرزبانی است
82400100-71352290.jpg

جانشین فرمانده مرزبانی استان کرمانشاه: اعتقادات دینی مهم ترین پشتوانه ماموریت های مرزبانی است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ حسن طولابی روز سه شنبه در همایش دوره بصیریت ویژه فرماندهان گروهان ها و پاسگاه های مرزی هنگ های مرزی قصرشیرین، ثلاث باباجانی، پاوه و سومار که در محل هنگ مرزی قصرشیرین برگزار شد، با بیان این که اعتقاد راسخ ما این است که یک پلیس در ماموریت های خود باید از سلاح آگاهی و بصیرت نیز برخوردار باشد، افزود: ناجا اهمیت خاصی برای برگزاری دوره های بصریت شناسی قائل است و این دوره ها برای همه افسران مرزبانی در تمام سطوح و رده ها برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری این دوره ها را دشمن شناسی و دشمن ستیزی عنوان کرد و گفت: راهکارهای مقابله با جنگ نرم که مهم ترین برنامه دشمن برای جوانان است در این نشست ها تشریح می شود.
سرهنگ طولابی اضافه کرد که دومین دوره نشست های بصریت با حضور ۴۰ تن از فرماندهان گروهان ها و پاسگاه های مرزی سومار، قصرشیرین، پاوه و ثلاث باباجانی برگزار شد.
مرزبان درجه یک و فرمانده هنگ مرزی قصرشیرین نیز گفت: افسران پاسگاهای مرزی بخش زیادی از کارهای مرزبانی را بر عهده دارند و از این رو این دوره ها برای آن ها یک ضرورت است.
سرهنگ پاسدار رضا الماسی در ادامه با اشاره به وضعیت امنیت در قصرشیرین افزود: با حضور مقتدرانه نیروهای هنگ مرزی که با روحیه بسیار عالی در این شهرستان مشغول خدمتند، هم اکنون امنیت کامل در مرزها حاکم است و اشراف کاملی بر مرز وجود دارد و مشکلی نیست.
در پایان این دوره ها به چهار تن از افراد آموزش دیده با اهدا لوح و جوایزی تجلیل خواهد شد.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق ، دارای ۲ مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان است که اولی هم مرز با بخش حکومت مرکزی و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.
۵۴ درصد کالاهای غیرنفتی کشورمان از مرز رسمی پرویزخان به عراق صادر می شود ضمن اینکه روزانه بیش از یک هزار دستگاه کامیون از مرز بین المللی پرویزخان و ۵۰۰ دستگاه کامیون نیز از مرز خسروی کالاهای صادراتی به عراق را حمل می کنند.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۳۰۳۳ خبرنگار:نازنین باباخانی ** انتشار دهنده:فرزاد نویدی

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • آموزشی
  • بصیرت
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست