اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ثبت یک هزار و۴۰۰ اختراع در استان کرمانشاه
81977373-70546022.jpg

ثبت یک هزار و۴۰۰ اختراع در استان کرمانشاه

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، مریم اسلام پناه روز چهارشنبه در جلسه شورای مهارت استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: بنیاد ملی نخبگان با هدف شناسایی، هدایت، حمایت مادی و معنوی نخبگان و استعدادهای برتر، جذب، حفظ و به کارگیری و پشتیبانی از آنان ایجاد شده است.
وی به برنامه های حمایتی این بنیاد اشاره و اعلام کرد: جایزه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی و در چهار حوزه آموزش، پژوهش، فناوری و فرهنگ به دانشجویان نخبه اعطا می شود.
رئیس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه افزود: دانش آموختگان نخبه می توانند یک طرح به جای خدمت مقدس سربازی انجام داده و کارت پایان خدمت دریافت کنند.
اسلام پناه به حمایت از مخترعان اشاره کرد و گفت: تسهیلات اعطایی به مخترعان شامل جایزه نقدی، اعتبار توانمندسازی، لحاظ امتیاز در جایزه های تحصیلی و لحاظ امتیاز در آیین نامه خدمت نظام وظیفه است.
وی خاطرنشان کرد: از کرمانشاه ۱۰ نفر در المپیاد مهارت، ۴۳ نفر در المپیاد علمی و ۲۲ نفر در جشنواره های کشوری برگزیده شده اند.
رئیس بنیاد نخبگان کرمانشاه به اختراعات نخبگان استان اشاره کرد و گفت: ۱۰۱ اختراع سطح سه، ۳۵ مورد اختراعات تجاری شده و۲۰ مورد اختراع تجاری شده داش بنیان در استان وجود دارد.
اسلام پناه با اشاره به اقدامات انجام شده در بنیاد نخبگان استان کرمانشاه اظهار داشت: انعقاد تفاهم نامه با اداره کل فنی و حرفه ای استان، مرزبانی، هوانیروز، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه رازی و اداره کل راه و شهرسازی امضا کرده است.
۷۴۴۵/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • علمی آموزشی
  • اختراع
  • کرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست