اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / تولید سالانه ۴۴۲ هزار تن محصولات دامی در استان کرمانشاه
81965953-70525899.jpg

تولید سالانه ۴۴۲ هزار تن محصولات دامی در استان کرمانشاه

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش روز سه شنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی کرمانشاه، بهرام خانی میزان تولیدات دامی استان را شامل ۳۶ هزار تن گوشت قرمز، ۶۳ هزار تن گوشت مرغ، ۱۰ هزار و ۵۰۰ تن تخم مرغ، ۳۳۰ هزار تن شیرخام و دو هزار و ۳۰۰ تن عسل اعلام کرد.
وی همچنین با اشاره به اینکه در استان بیش از چهار میلیون و ۶۰۰ هزار واحد دامی داریم، افزود: بخش دامپروری استان کرمانشاه پتانسیل بالایی برای توسعه دارد.
خانی در ادامه به وضعیت واحدهای صنعتی و نیمه صنعتی پرورش دام استان افزود: در سطح استان ۱۲ واحد دام سبک و ۳۳۵ واحد دام سنگین داریم.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اشاره ای هم به وضعیت بخش طیور در استان کرمانشاه داشت و گفت: در بخش طیور حدود ۹۱۹ واحد مرغ گوشتی با ظرفیت ۱۰ میلیون و۵۰۰ هزار قطعه، مرغ تخم گذار ۲۵ واحد با ظرفیت یک میلیون و ۱۴۰ هزار قطعه و مرغ مادر گوشتی ۹ واحد با ظرفیت ۴۲۶ هزار قطعه در استان پرورش می یابد.
وی با بیان اینکه در استان ۲۷ واحد صنایع لبنی داریم، گفت: ظرفیت این واحدها تولید بیش از ۶۰۷ هزار تن محصول لبنی در سال است.
خانی گفت: در استان کرمانشاه ۸۳ مرکز جمع آوری شیر، ۶۰ ایستگاه تلقیح مصنوعی دام سنگین، ۹ کشتارگاه طیور صنعتی و ۱۵ مجتمع دامپروری فعال داریم.
وی کشتارگاه های دام صنعتی در استان را دو واحد اعلام کرده و افزود: در بخش دام سبک دو هزار راس در روز کشتار شده و در بخش دام سنگین نیز ۲۰۰ راس انجام می گیرد.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه تعداد میادین عرضه دام بهداشتی در استان را چهار واحد دانست و گفت: در این میادین حدود شش هزار راس دام سبک و یک هزار راس دام سنگین در روز عرضه می شود.
خانی در پایان با بیان اینکه در استان ۲۲۰ هزار واحد کندوی عسل وجود دارد تصریح کرد: از این تعداد کندو حدود ۲۱۵ هزار و ۹۳۰ واحد مدرن و بیش از چهار هزار کندو بومی است.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • معاون جهادکشاورزی
  • تولید محصولات دامی
  • بهرام خانی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست