اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / توقیف ۲ محموله بزرگ مواد محترقه در کرمانشاه
82387967-71328033.jpg

توقیف ۲ محموله بزرگ مواد محترقه در کرمانشاه

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری پلیس روز یکشنبه به نقل از سردار منوچهر امان اللهی افزود: مأموران پلیس آگاهی استان با اقدام های اطلاعاتی و تعقیب و مراقبت موفق به شناسایی ۲ باند تهیه و توزیع مواد آتش زا شدند.
وی افزود: اعضای این باندها پس از خرید ۲ محموله بزرگ مواد محترقه از کشورهای همسایه، با عبور از معابر غیرمجاز مرزی، قصد فروش و توزیع محموله در سطح استان را داشتند که در این راستا موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی قرار گرفت.
این مقام ارشد انتظامی استان تصریح کرد: با شناسایی خودروهای حامل کالای قاچاق و زمان و مکان انتقال محموله، اکیپی از عوامل پلیس آگاهی به مسیر تردد قاچاقچیان اعزام شدند و پس از چند ساعت کنترل نامحسوس با مشاهده خودروها، برای توقیف آنها اقدام کردند.
سردار امان اللهی ادامه داد: قاچاقچیان که متوجه حضور مأموران شده بودند، با حرکات حادثه ساز در خروجی شهر کرمانشاه، قصد فرار به سمت محور کامیاران را داشتند اما با اقدام به موقع پلیس متوقف و دستگیر شدند.
وی با اشاره به اینکه یک دستگاه کامیون و یک دستگاه پژو پارس در این زمینه توقیف و به پارکینگ منتقل شد، گفت: در بازرسی از خودروها بیش از ۵۰۰ هزار قلم انواع مواد محترقه خطرناک و غیراستاندارد به ارزش بالغ بر ۲ میلیارد ریال کشف شده است.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: در این رابطه پنج متهم دستگیر شدند که برخی از آنان پیش از این نیز سابقه خرید و فروش مواد محترقه داشته اند.
سردار امان اللهی با بیان اینکه متهمان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند، متذکر شد: با توجه به فرا رسیدن ماه های پایانی سال و افزایش خرید و فروش مواد آتش زا، نیروی انتظامی برای جلوگیری از وقوع آسیب های احتمالی، به صورت ویژه با متخلفان و هنجارشکنان برخورد قانونی خواهد کرد تا امنیت و آسایش شهروندان قانونمدار دچار اخلال و بی نظمی نشود.
۳۰۳۳/۸۰۶۶ خبرنگار:فرزاد نویدی ** انتشار دهنده:علی مولوی.

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • مواد محترقه
  • كرمانشاه
  • نيروي انتظامي

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست