اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / توقف ترانزیت سوخت از مرز رسمی پرویزخان صحت ندارد
n83091240-72644849.jpg

توقف ترانزیت سوخت از مرز رسمی پرویزخان صحت ندارد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

مرادعلی تاتار روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مطالبی که در خصوص متوقف شدن صادرات و واردات نفتی جمهوری اسلامی ایران با اقلیم کردستان عراق در مرز پرویزخان به دنبال اجرای مرحله دوم تحریم های آمریکا علیه کشورمان در شبکه های اجتماعی منتشر شده کاملا نادرست است و صحت ندارد.
وی اظهار داشت: اجرای مرحله دوم تحریم های آمریکا علیه ایران تاثیری بر میزان صادرات و تزانزیت سوخت در مرز رسمی پرویزخان نداشته و اکنون مبادلات تجاری و ترانزیت سوخت از این مرز رسمی ادامه دارد.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: ترانزیت سوخت چند روز به دلیل مراسم اربعین حسینی و ترددهای صورت گرفته از مرزها متوقف شده بود که اکنون این ترانزیت از سرگرفته شده است.
تاتار اضافه کرد: شب گذشته ۳۲ دستگاه تانکر سوخت از کشور از طریق مرز رسمی پرویزخان خارج و ۶دستگاه تانکر سوخت نیز از همین گذرگاه مرزی وارد شده است و توقف ترانزیت سوخت صحت ندارد.
وی گفت: در خصوص صادرات نیز با توجه به سرریز شدن بارهای صادراتی دیگر مرزهای کشورمان که تردد اربعین از آن ها صورت می گرفت، نیز افزایش صادرات را در این ایام داشته ایم.
روزانه به طور میانگین ۸۰۰ تا یک هزار و ۲۰۰ دستگاه کامیون کالا از مرز رسمی پرویزخان و ۳۰۰ تا ۴۰۰ دستگاه کامیون کالای ترانزیتی از مرز خسروی این شهرستان به عراق صادر می شود.
مرز رسمی پرویزخان روزانه شاهد حجم بالایی از ترانزیت کالاهای صادراتی ، تانکرهای سوختی ، تردد مسافران و گردشگران به اقلیم کردستان عراق است.
پایانه مسافری و تجاری پرویزخان در زمینی به وسعت ۱۴ هکتار در حال احداث است که پایانه مسافری آن با زیربنای سه هزار و ۷۰۰ متر مربع به بهره برداری رسیده است.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت و در اختیار داشتن ۲ مرز رسمی و فعال پرویزخان و خسروی، دارای ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق است که کانونی برای انجام مراودات تجاری و اقتصادی بین ۲ کشور است.
۳۰۱۲/۳۰۳۳

انتهای پیام /*

برچسب ها

اقتصاد

سياسي

مرزي

قصرشيرين

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست