اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / توزیع گوشت گوسفند وارداتی مانع از افزایش بی رویه قیمت شد
n83102533-72663722.jpg

توزیع گوشت گوسفند وارداتی مانع از افزایش بی رویه قیمت شد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

حسن آمویی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، از افزایش تقریبی هفت درصدی گوشت گوساله و گوسفندی به نسبت ماه های گذشته خبر داد و افزود: این افزایش قیمت بیشتر به دلیل کنترل نشدن مناسب میادین دام است.
وی ادامه داد: در صورت عدم توزیع گوشت وارداتی در بین مردم، شاهد افزایش چند برابری قیمت گوشت گوسفند می شدیم.
وی با بیان اینکه کیفیت گوشت وارداتی از کشورهایی همچون ارمنستان خوب است، گفت: اگر این روند ادامه یابد و گوشت گوساله نیز به صورت منجمد وارد شود جریان عرضه و تقاضا متعادل می شود.
آمویی یادآور شد، برخی از افراد غیربومی در میادین استان به خرید گوشت گوساله اقدام می کنند و از مرز خارج می کنند و از سوی دیگر با صادرات غیرقانونی گوسفند مواجه هستیم که افزایش نرخ ارز نیز در این زمینه بی تاثیر نیست.
او از کنترل صادرات غیرقانونی به عنوان عامل دیگر در کاهش قیمت یاد کرد و گفت: توزیع گوشت وارداتی هرچند به ضرر صنف قصابان است ولی کمکی به قشر ضعیف جامعه است.
وی ادامه داد: تاکنون اقدامی برای بازگشایی کشتارگاه دام زاگرس واقع در ماهیدشت انجام نشده است و اکنون کشتارگاه دام بیستون فعال است.
رئیس اتحادیه صنفی قصابان استان کرمانشاه افزود: اکنون قیمت هرکیلو گوشت مخلوط گوسفندی به میزان ۷۰هزار تومان و قیمت هرکیلو گوشت گوساله با استخوان و بدون چربی ۵۵هزار تومان است.
به گزارش ایرنا، در استان کرمانشاه چهار میلیون و ۶۵۰ واحد دامی و بیش از یک هزار و ۳۳۳ واحد دامپروری صنعتی شامل ۷۰۰ واحد مرغداری گوشتی صنعتی، ۱۷۶ واحد گاوداری شیری، ۱۸۱ واحد پرواربندی گوساله و ۲۱۹ واحد پرواربندی بره فعال است.
در این استان همچنین ۲۴ واحد مرغداری تخمگذار، ۱۳ واحد پرورش بوقلمون صنعتی، ۹ واحد مرغ مادر گوشتی، چهار واحد جوجه کشی، ۲ واحد مرکز پرندگان زینتی، پنج واحد پرورش شترمرغ و بیش از ۳۰۹ هزار کلنی زنبور عسل و سایر واحدهای بخش روستایی و عشایری وجود دارد.
در استان کرمانشاه سالانه بیش از ۴۵۱ هزار تن انواع محصولات دامی شامل ۳۳۶ هزار تن شیرخام، ۳۶ هزار و ۳۰۰ تن گوشت قرمز، ۶۳ هزار و ۸۰۰ تن گوشت طیور، ۱۱ هزار و ۱۰۰ تن تخم مرغ و چهار هزار و ۸۳ تن عسل تولید می شود.
اکنون یک کشتارگاه صنعتی دام در شهر کرمانشاه و ۱۱ کشتارگاه سنتی و ۹ کشتارگاه مرغ در استان فعال است.
۷۴۶۰/۳۰۳۳

انتهای پیام /*

برچسب ها

اقتصاد

قيمت گوشت

قصاب

كرمانشاه

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست