اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / توزیع اقلام خوراکی و چادر میان زلزله زدگان شروع شد
n83113046-72681533.jpg

توزیع اقلام خوراکی و چادر میان زلزله زدگان شروع شد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ هوشنگ بازوند روز دوشنبه در تشریح مصوبات جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه در فرمانداری قصرشیرین افزود: بسته غذایی ۷۲ ساعته و همچنین چادر با نظارت مدیریت بحران ، فرمانداری و جمعیت هلال احمر در اختیار مردم قرار می گیرد.
او از بنیاد مسکن خواست در ۷۲ ساعت ارزیابی های لازم در مورد واحدهای خسارت دیده و همچنین واحدهای تازه احداثی که دچار خسارت شده اند را اعلام کند.
او بر اسکان موقت با توجه به دستورات رئیس جمهوری تاکید کرد و گفت: چادر به مقدار لازم بین زلزله زدگان توزیع شود.
استاندار کرمانشاه در ادامه از شرکت های آبفا و آبفار خواست نسبت به رفع کدورت آب شهرها و روستاها تلاش کنند و همچنین اپراتورهای ایرانسل و همراه اول نیز برای تقویت شبکه های ارتباطی اهتمام نمایند.
او از دانشگاه علوم پزشکی نیز خواست نسبت به تامین نیروهای متخصص در مراکز درمانی مناطق زلزله زده اقدام کند.
بازوند از بنیاد مسکن نیز خواست ستادهای معین را در مناطق زلزله زده تقویت کنند و در صورت نیاز ستاد جدید ایجاد کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: به محض وقوع زلزله سه تیم از هر شهرستان ، چهار تیم از مرکز استان و سه تیم از استان های همدان، کردستان و لرستان به مناطق اعزام شدند.
آرش لهونی افزود: اکنون آمادگی کامل برای توزیع چادر و اقلام غذایی بین زلزله زدگان را داریم.
او یادآوری کرد که ۲ تیم درمان اضطرار نیز شب گذشته در منطقه حضور پیدا کرده است.
وی اظهار داشت: ۱۰ هزار بطری آب معدنی به گیلانغرب و سرپل ذهاب و ۲ هزار بطری به قصرشیرین و یک تانکر ۲ هزار لیتری به دالاهو ارسال شده است.
ساعت ۲۰ و هفت دقیقه یکشنبه شب زمین لرزه ای به بزرگی ۶٫۴ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) غرب استان کرمانشاه را لرزاند.
به گزارش ایرنا، موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران گزارش داد، این زمین لرزه در عمق هفت کیلومتری زمین و در فاصله ۱۷ کیلومتری سرپل ذهاب، ۱۸ کیلومتری قصرشیرین و ۳۳ کیلومتری گیلانغرب و ۱۲۷ کیلومتری مرکز کرمانشاه رخ داده است.
این زلزله به حدی شدید بود که در تمام نقاط استان کرمانشاه احساس شد و اکثر مردم را به معابر عمومی و بوستانها کشاند.
مسئول شبکه لرزه نگاری استان کرمانشاه گفت: پس از وقوع زمین لرزه ۶٫۴ ریشتری یکشنبه شب سرپل ذهاب ، تاکنون ۱۶۱ پس لرزه در استان به وقوع پیوسته است.
این زلزله پس لرزه زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته بوده که در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب رخ داد و ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.
۳۰۳۳/۸۰۶۶/۳۰۳۳

انتهای پیام /*

برچسب ها

اجتماعي

زلزله

كرمانشاه

خدمات رساني

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست