اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / توجه به آموزش های فنی و مهارتی یکی از راه های کاهش بیکاری است
82298157-71152499.jpg

توجه به آموزش های فنی و مهارتی یکی از راه های کاهش بیکاری است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه، فرهاد تجری روز دوشنبه در نشست با مدیر این اداره کل با مثبت ارزیابی نمودن نقش آموزش های فنی و حرفه ای، افزود: آموزش مهارت های فنی و حرفه ای باید با نیازهای جامعه و سطح توسعه یافتگی آن متناسب باشد و بتواند فناوری های نوین را نیز مورد توجه قرار دهد.
او یادآور شد: آموزش های فنی و حرفه ای در افزایش اعتماد به نفس جامعه و هویت بخشی به جوانان نقش بسزایی دارد.
تجری با اشاره به اهمیت و تأثیر مثبت آموزش های فنی و حرفه ای در جامعه و بویژه در راستای کاهش آمار بیکاری، قول مساعدت و حمایت همه جانبه از آموزش های فنی و مهارتی را داد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه نیز در ادامه این نشست، یکی از عوامل بیکاری در استان را نبود شناخت کافی از آموزش های فنی و مهارتی دانست و گفت: با توجه به در پیش بودن برنامه سراسری بازدید همگانی از مراکز دولتی آموزش فنی و حرفه ای، انتظار می رود نمایندگان مردم در مجلس هم در این خصوص پیش قدم شوند تا باعث شناخت آموزش های مهارتی در بین اقشار جامعه شود.
داود ناصری امید افزود: انتظار می رود نمایندگان نگاه ویژه ای به موضوع مهارت آموزی داشته باشند و در مسیر توسعه و تقویت مراکز و آموزش های فنی و حرفه ای ما را یاری کنند.
او همچنین با تاکید بر نقش آموزش های فنی و حرفه ای در توسعه کشور و منطقه، خواستار حمایت های نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در راستای تقویت سازمان آموزش فنی و حرفه ای شد.
مدیرکل آموزش فنی ‌و حرفه‌ای استان کرمانشاه، در ادامه به فعالیت ۲۲ مرکز دولتی وابسته به فنی و حرفه ای در استان اشاره کرد و گفت: سه مرکز نیز اکنون آماده بهره برداری است.
ناصری امید، همچنین تعداد آموزشگاه های فعال بخش خصوصی در استان را ۲۵۰ مرکز اعلام کرد.
او در مورد آموزش های ارایه شده در این مراکز نیز گفت: دو میلیون و ۴۰۰ هزار نفر ساعت در مراکز دولتی و یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر ساعت در مراکز خصوصی در شش ماه نخست امسال در سطح استان آموزش ارایه شده است.
۳۰۳۳/۸۰۶۶ خبرنگار: فرزاد نویدی ** انتشار دهنده:علی مولوی.

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • بيكاري
  • فني و حرفه اي
  • نماينده قصرشيرين

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست