اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / تمهیدات امنیتی برای برگزاری انتخاباتی سالم در سرپل ذهاب فراهم شده است
81977553-70546400.jpg

تمهیدات امنیتی برای برگزاری انتخاباتی سالم در سرپل ذهاب فراهم شده است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا عزیزمراد کرمی روز چهارشنبه در جلسه ارتقای امنیت اجتماعی سرپل ذهاب افزود: رای تک تک مردم در انتخابات هفتم اسفند ماه ارزشمند است و محافظان شعب نقش اصلی و بسیار مهمی در زمینه حفظ آرای مردم خواهند داشت.
وی اظهار کرد: همه عوامل از جمله نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی، سازمان تبلیغات اسلامی، ارشاد و فرهنگ اسلامی و ائمه جمعه و جماعت شهرستان در فراهم کردن بسترهای حضور مردم در روز انتخابات تلاش کنند و برای نیل و ایجاد آرامش و امنیت، ارشاد و جذب مردم در صحنه انتخابات با همه ظرفیت ها عمل کنند.
وی خاطرنشان کرد: باید شرایطی فراهم شود تا مردم با اطمینان خاطر همچون گذشته با حضور پرشور و حماسی خود در انتخابات هفتم اسفند ماه برگ افتخار دیگری به تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایران اضافه کنند.
معاون فرماندار سرپل ذهاب اضافه کرد: همچنین حضور گسترده مردم مهمترین اصل در برگزاری انتخابات است و باید شرایط را برای حضور همه مردم در پای صندوق های رای تسهیل کرد و این مهمترین وظیفه برگزارکنندگان انتخابات است.
کرمی در پایان ایجاد بستر آرام، اصل بی طرفی و به دور از تنش و جلب اعتماد بیشتر مردم به مسئولان و مجریان انتخابات و زمینه سازی برای حضور حداکثری آنان را از مهمترین سیاست ها در این شهرستان عنوان کرد.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور هفتم اسفند ماه امسال در مرکز حوزه انتخابیه قصرشیرین برگزار می شود.
در حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب مردم از بین ۹ نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی فقط مجاز به انتخاب یک نفر بعنوان نماینده هستند بنابراین رقابت برای جلب آرای مردم در این حوزه انتخابیه همچون سایر مناطق کشور بشدت از سوی نامزدها انجام می شود.
در مجموع سه هزار و ۵۰۰ نفر از عوامل اجرایی کار برگزاری انتخابات را بیش از ۱۹۰ شعبه اخذ رای در قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب را برعهده دارند.
قصرشیرین مرکز حوزه انتخابیه شهرستان های سرپل ذهاب و گیلانغرب است.
در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری در شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب از مجموع جمعیت حدود ۲۲۰ هزار نفری این شهرستان ها ۱۲۵ هزار نفر واجد شرایط رای هستند.
سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه بیش از ۸۵ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۰۷۹/۷۳۹۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات
  • امنیت
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست