اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / تمام طلب کشاورزان استان تا پایان شهریور پرداخت می شود
n82641549-71824396.jpg

تمام طلب کشاورزان استان تا پایان شهریور پرداخت می شود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا رحیمی عصر چهارشنبه در جلسه بررسی پرداخت مطالبات کشاورزان که در استانداری برگزار شد، اظهارداشت: خوشبختانه محصولات کشاورزی استان به واسطه بارندگی های مناسب و آموزش های مناسب و ارائه هشدارهای مناسب توسط اداره کل هواشناسی و رسانه ها امسال بسیار پربار بود.
وی افزود: تاکنون ۶۴۳ هزار و ۳۲۳ تن گندم به ارزش ۸۳۶ میلیارد تومان از کشاورزان استان کرمانشاه خریداری شده که از این میزان ۴۶۶ میلیارد تومان‌ معادل ۵۶ درصد کل قیمت گندم خریداری شده پرداخت شده است.
معاون استاندار کرمانشاه در باره کشت کلزا در استان نیز گفت: امسال سه هزار و ۷۵۰ هکتار از اراضی استان زیرکشت کلزا رفته که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه و نیم برابر افزایش دارد.
رحیمی اظهار داشت: از این‌ میزان اراضی زیرکشت هشت هزار و ۹۷۷ تن کلزا برداشت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار و نیم برابر افزایش داشته است.
به گفته وی، کل ارزش ریالی محصول کلزای برداشت شده ۲۴ میلیارد و ۱۵۸ میلیون تومان است که از این میزان تنها ۱۴ میلیون تومان طلب کشاورزان باقی مانده است.
معاون استاندار کرمانشاه با اشاره به ظرفیت های استان در زمینه کشت کلزا و وجود صنایع تبدیلی مربوط به آن گفت: امیدواریم سطح زیرکشت کلزای استان به زودی به ۱۵ هزار هکتار برسد.
رحیمی همچنین در باره کشت جو در استان کرمانشاه نیز گفت: ۲۷ هزار و ۷۲۸ تن جو به ارزش ۲۹ میلیارد و ۳۵۵ میلیون تومان در استان کرمانشاه تولید شده که از این میزان تاکنون ۲۵ میلیارد و ۶۸۱ میلیون تومان به کشاورزان پرداخت شده است.
وی در ادامه گفت: ۱۱هزار هکتار از اراضی استان امسال زیرکشت چغندر بهاره رفت که از این میزان حدود ۶۰۰ هزار تن چغندر قند پرداخت شد.
معاون استاندار کرمانشاه افزود: ارزش محصول چغندر قند برداشت شده بیش از ۱۸۱ میلیارد تومان بود که از این میزان تاکنون ۱۸۰ میلیارد از مطالبات کشاورزان پرداخت شده است.
رحیمی همچنین اعلام کرد که امسال ۳۳ هزار و ۲۰۰ تن بذر گندم در استان کرمانشاه تولید شده است.
به گفته وی، امسال ۲۰ هزار و ۵۷۸ هزار هکتار از اراضی استان زیرکشت ذرت رفته است.
معاون استاندار کرمانشاه با بیان اینکه کشت چغندر در کرمانشاه علمی شده است، گفت: قرار گرفتن دانشگاه در کنار کشاورزان منجر به افزایش تولیدات محصولات کشاورزی شده است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۹۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغ است.
۷۴۴۵/۸۰۶۶ خبرنگار:سامان رحمتیان ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

برچسب ها

اقتصاد

طلب كشاورزان

استا ن كرمانشاه

معاون استاندار

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست