اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / تمام طرح های مصوب سفر رهبر معظم انقلاب در قصرشیرین اجرایی شده است
82268422-71094495.jpg

تمام طرح های مصوب سفر رهبر معظم انقلاب در قصرشیرین اجرایی شده است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا فرامرز اکبری روز یکشنبه در آیین گرامیداشت سالروز سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به استان کرمانشاه در سرسرای غدیر قصرشیرین با بیان اینکه از مجموع طرح های مصوب شده تنها یک طرح به بهره برداری نرسیده است گفت: یک طرح باقی مانده مصوب سفر رهبری به این شهرستان به دلیل نبود زمین اجرا نشده است که برابر تمیهدات صورت گرفته یک ماه فرصت داده شد تا زمین آن واگذار شود.
وی گفت: در جریان سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی در ۲۰ مهر سال ۹۰ به استان کرمانشاه در مجموع هزار و ۱۹۳ طرح و پروژه با بیش از ۸۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به تصویب رسید و با توجه به این که طرح های مصوب سفر رهبری از تخصیص ۱۰۰ درصدی برخوردار است تکمیل و بهره برداری از طرح های در دست اقدام، تحول بزرگی در استان ایجاد خواهد شد.
فرماندار قصرشیرین اضافه کرد: همچنین در جریان این سفر، ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیز برای تسهیلات ارزی واحدهای تولیدی استان اختصاص داده شد.
اکبری گفت: طرح سامانه گرمسیری یکی از مصوبه های این سفر است که با بهره برداری از آن و همچنین مجموع زمین های پایین دست سدهای زاگرس ، شرف شاه و تنگ حمام، ۳۰ هزار هکتار از زمین های شهرستان قصرشیرین و ۱۲۰ هزار هکتار از اراضی کل استان آبی می شود.
اکبری ادامه داد: ضعف مدیریت در گذشته باعث شد تا از ظرفیت های سفر پر خیر و برکت رهبری به استان کرمانشاه کمتر بهره برداری شود زیرا تاکید رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود در کرمانشاه بر این بود که مسوولان وقت فقط به همین سفر و مصوبه های آن اکتفا نکنند.
وی گفت: ولایت فقیه نقطه اتصال مردم ، دولت و جناح های سیاسی در کشور است و این که در طول ۳۶ سال از عمر با برکت انقلاب ، نظام اسلامی از گزند طوفان های دشمن در امان مانده به واسطه درایت ها و بینش بالای رهبر معظم انقلاب است.
وی افزود: مردم ایران از دل و جان از اصل نظام، رهبری و دولت حمایت می کنند و همه ادیان و فرق مذهبی در این کشور زیر پرچم ولایت فقیه ، شعور بالای سیاسی و دینی خود را به جهانیان نشان می دهند.
وی گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و با تلاش های دکتر روحانی و تیم مذاکرات هسته ای ، تحریم هایی که سال های دراز بر اقتصاد مملکت سایه افکنده بود، برداشته شد.
قصرشیرین با ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب استان کرمانشاه بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و ۲ مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان در امتداد این مرز طولانی برای مراودات تجاری و اقتصادی میان ۲ کشور ایجاد شد که پرویزخان هم مرز با اقلیم کردستان عراق و خسروی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی است.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۳۰۳۳ خبرنگار: نازنین باباخانی ** انتشار دهنده: فرزاد نویدی

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • مصوبات سفر
  • رهبری
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست