اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / تمامی واحدهای آسیب دیده زلزله ۶٫۴ ریشتری بازسازی می شوند
1546516954_n83157495-72756680.jpg

تمامی واحدهای آسیب دیده زلزله ۶٫۴ ریشتری بازسازی می شوند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

مراد علی تاتار روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مجموع ۶ روستای شهرستان قصرشیرین به عنوان کانون اصلی زلزله ۶٫۴ ریشتری امسال دچار خسارت شد که کار ارزیابی واحدهای مسکونی این روستاها از سوی بنیاد مسکن پایان یافته است.
وی اظهار داشت: در مجموع مالکان ۲۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده در این روستاها می توانند از تسهیلات بازسازی برای ساخت واحدهای مسکونی خود استفاده کنند و به آن ها ۳۵۰ میلیون ریال تسهیلات و ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت می شود.
فرماندار قصرشیرین ادامه داد: تاکنون ۵۱۷ واحد مسکونی تعمیری شهری نیز از سوی کارشناسان بنیاد مسکن ارزیابی شده و در صورت تامین اعتبار تمامی واحدهای تعمیری زلزله امسال نیز برای استفاده از تسهیلات بازسازی به بانک های عامل معرفی می شوند.
تاتار گفت: همچنین با پیگیری های صورت گرفته مالکان واحدهای آسیب دیده محله های حاشیه نشین «پالی آباد» ، «پشت امیدوار» و فازهای سه و چهار قصرجدید نیز با الحاق این محله ها به شهر هم اکنون برای صدور سند به ثبت اسناد معرفی می شوند و می توانند از تسهیلات زلزله همانند دیگر مالکان واحدهای آسیب دیده در سایر نقاط شهر برخوردار شوند و نسبت به تعمیر و بازسازی واحدهای خود اقدام کنند.
وی ادامه داد: همچنین در جریان زلزله ۷٫۳ ریشتری پارسال غرب کرمانشاه در مجموع ۳۱۰ واحد مسکونی روستایی قصرشیرین تخریب شد که هم اکنون با پرداخت تسهیلات و تلاش بنیاد مسکن کار ساخت ۲۹۰ واحد آن پایان یافته و ۲۰ واحد مسکونی باقی مانده نیز تا پایان امسال تکمیل و تحویل مالکان آن ها می شود.
او ، در مجموع پیشرفت فیزیکی واحدهای احداثی روستایی را ۹۵ درصد اعلام کرد و اظهار داشت: کار تعمیر ۷۰۳ واحد تعمیری روستایی نیز به طور کامل پایان یافته است.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین با بیان اینکه ساخت واحدهای شهری هم اکنون بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ، گفت: تاکنون ۵۸ واحد مسکونی شهری که در زلزله پارسال غرب کرمانشاه آسیب دید بازسازی شده است و کار بازسازی واحدهای دیگر نیز ازسوی مالکان آن ها در دست اقدام است.
تاتار گفت: در مجموع ۹۶۰ واحد مسکونی در این شهرستان در جریان زلزله ۷٫۳ ریشتری پارسال غرب کرمانشاه تخریب شد که ۶۵۰ واحد مسکونی شهری و ۳۱۰ واحد مسکونی روستایی است.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
البته در زلزله ۶٫۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.
مسئولان ارشد استان گفته اند که همه واحدهای خسارت دیده روستایی را تا پایان امسال و واحدهای شهری را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می کنند.
۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

اجتماعي

زلزله

بازسازي

قصرشيرين

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست