اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / تلفات تصادفات برون شهری سال گذشته ۱۳/۶ درصد در کرمانشاه کاهش یافت
82487703-71529241.jpg

تلفات تصادفات برون شهری سال گذشته ۱۳/۶ درصد در کرمانشاه کاهش یافت

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری پلیس روز یکشنبه به نقل از سرهنگ ‘فضل الله شیری’ افزود: با وجود کاهش آمار کشته شدگان آمار مجروحان ۶/۷ درصد افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: در سال ۹۵ بیشترین علل وقوع تصادف ها توانایی نداشتنن در کنترل وسیله نقلیه با ۴۴ درصد و توجه نکردن به جلو با ۲۲ درصد و انحراف به چپ و تجاوز به چپ با ۱۵ درصد بوده که ۲ مورد اول معمولاً منجر به وقوع حوادث از نوع واژگونی و خروج از جاده و مورد سوم منجر به وقوع تصادف های رخ به رخ که شدیدترین نوع حوادث است، می شود.
این مقام انتظامی افزود: بیشتر تصادفات با سهم ۷۵ درصدی در محورهای اصلی رخ داده، ۱۷ درصد در راههای فرعی و هشت درصد در راههای روستایی که با توجه به حجم ترددها در هر محور طبیعی به نظر می رسد ولی در هر حال ۳۲ درصد از همه این حوادث به صورت واژگونی یک وسیله و ۶۸ درصد از نوع برخورد خودرو با خودرو یا با عابران بوده است.
وی خاطرنشان کرد: شهریور پرحادثه ترین ماه سال و روزهای پنجشنبه پرحادثه ترین روز از ایام هفته در سال ۹۵ بوده که اگر سهم ۷۱ درصدی خودروهای سواری شخصی در کل تصادفات را به این قضیه اضافه کنیم می توان گفت هر وقت سفرهای برون شهری به عللی مانند گردشگری اوج می گیرد حوادث نیز به تبع آن افزایش می یابند.
وی اضافه کرد: بیشترین سهم در مقاطع زمانی از شبانه روز ساعات بین ۱۶ تا ۲۰ با ۲۵ درصد بوده است.
سرهنگ شیری ادامه داد: به تناسب تعداد و نوع و علل این حوادث و به منظور پیشگیری هرچه بیشتر از وقوع آنها پلیس راه استان در سال گذشته در سه مرحله آموزش و فرهنگ سازی، اجرای مقررات و مهندسی ترافیک با همکاری همه ادارات و ارگانهای دخیل در امر حمل و نقل و راهداری، امداد رسانی و رسانه ها اجرا کرد.
وی بیان کرد: در زمینه آموزش و فرهنگ سازی، ۲۰ هزار دانش آموز، ۳۰۰ نفر راهور محله، ۱۵ هزار نفر راننده ناوگان عمومی، شش هزار راننده تراکتور و موتورسیکلت، به صورت چهره به چهره آموزشهای پلیس راه را دریافت کردند، در زمینه تبلیغات رسانه ای و میدانی، بیش از ۷۰۰ تخته بنر در حاشیه راه ها نصب شد و ۲۰ هزار برگ دفترک و برچسب توزیع و ۳۰۰ مورد پیام و مصاحبه رادیویی و تلویزیونی و با اصحاب رسانه انجام شد.
وی ادامه داد: در زمینه استفاده از ظرفیتهای قانونی به منظور برخورد با تخلفات و جرائم ترافیکی در سال ۹۵ ، چهار درصد برخورد با تخلفات عموم رانندگان، ۱۰ درصد گزارش جرایم ترافیکی به مقامات قضایی، ۳۴ درصد برخورد با تخلفات عدول از رعایت مقررات حمل بار و مسافر توسط ناوگان عمومی و ۵۸ درصد برخورد با تخلفات موتور سواران افزایش یافت.
وی همچنین گفت: در زمینه اقدام های مهندسی ترافیک پلیس راه استان در مقام شناسایی نواقص و پیشنهاد برای نحوه رفع یا آشکارسازی آنها با دو نگاه، پیشگیری از وقوع و کاهش شدت حوادث وارد عمل شد و اقدام های مناسبی را با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مانند اجرای طرح مشترک شناسایی ۳۰۰ نقص و عامل تشدید کننده و رفع ۲۰۰ مورد از آنها انجام داد.
۷۴۴۵/۸۰۶۶ خبرنگار:سامان رحمتیان ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • تصدفات برون شهري
  • رييس پليس راهور
  • استان كرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست