اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / تقویت فدراسیون های المپیکی؛ رفع دغدغه های معیشتی ورزشکاران
82149546-70864689.jpg

تقویت فدراسیون های المپیکی؛ رفع دغدغه های معیشتی ورزشکاران

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، مسعود حجی زواره قهرمان تکواندو جهان و یار ذخیره وزن ۸۰- کیلوگرم ایران در رقابت های المپیک، ندا شهسواری تنها بانوی المپیکی پینگ پنگ، مریم هاشمی قهرمان سه دوره مسابقات جهانی و محمد خالوندی دارنده هفت مدال طلای مسابقات برون مرزی که سهمیه پارالمپیک را کسب کرده است قهرمانان ورزشی کرمانشاه هستند که به مهمترین نیازهای ورزش کشور و استان اشاره کردند.
قدردانی از رئیس جمهوری در خصوص مجوز استخدام قهرمانان ورزشی کشور که موفق به کسب مدال از مسابقات المپیک و پارالمپیک، جهانی و آسیایی می شوند نیز مورد تاکید همه این قهرمانان بود.

* استخدام قهرمانان المپیک و جهانی بهترین خبری بود که شنیدم
مسعود حجی زواره قهرمان تکواندو جهان و یار ذخیره ایران در وزن ۸۰- کیلوگرم مسابقات المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو در گفت و گو با ایرنا، از مسابقات المپیک به عنوان حساس ترین میدان رقابتی ورزشکاران جهان یاد کرد و گفت: موفقیت در این میدان حساس نیاز به حمایت و پشتیبانی دارد.
وی با بیان اینکه تکواندو یکی از مدال آورترین رشته های ورزشی ایران در المپیک محسوب می شود، گفت: طی دو سه دوره اخیر این مسابقات تکواندو همیشه برای کاروان ورزشی ایران خوشرنگ ترین مدال ها را به ارمغان آورده است.
حجی زواره با بیان اینکه المپیک جای بهترین های دنیا است، گفت: امیدوارم در فرصت کم باقیمانده فدراسیون هایی که در مسابقات المپیک نماینده دارند تقویت تا با حداکثر توان در این آوردگاه مهم شرکت کنند.
قهرمان تکواندو جهان همچنین با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر استخدام قهرمانان ورزشی کشور که در میادین المپیک و جهان و آسیا مقام کسب می کنند، گفت: در آستانه رقابت های المپیک این بهترین خبری بود که می شد به ورزشکاران اعزامی داد که امیدوارم با این کار دغدغه های معیشتی این جامعه برطرف شود.
وی با تشکر از رئیس جمهور به خاطر چنین مصوبه ای، ابراز امیدواری کرد تا ورزش ایران در قابت های المپیک ۲۰۱۶ ریو بهترین نتایج تمام ادوار گذشته را کسب کند.

* ورزش کشور در دولت آقای روحانی رشد زیادی داشته است
ندا شهسواری تنها بانوی المپیکی پینگ پنگ ایران نیز با تجلیل از حمایت های صورت گرفته توسط رئیس جمهوری و هیات دولت از ورزشکاران، گفت: ورزش کشور در دولت آقای روحانی رشد بسیار زیادی داشته است.
وی افزود: اکنون نیز که مسابقات المپیک را پیش رو داریم خوب است که نگاهی ویژه به فدراسیون ها و ورزشکاران المپیکی صورت بگیرد تا شاهد درخشش کاروان ورزشی ایران در این رویداد مهم باشیم.
شهسواری خاطرنشان کرد: هرچند تصویب استخدام مدال آوران مسابقات المپیک، جهان و آسیا نیز به تازگی اعلام شد که به طور قطع در روحیه ورزشکاران و افزایش انگیزه آن ها نقش بسزایی خواهد داشت.
وی در پایان گفت: مطمئنا سفر رئیس جمهور به کرمانشاه دستاوردهای زیادی برای استان به دنبال خواهد داشت که امیدوارم جامعه ورزشی نیز از آن منتفع شده و دغدغه های معیشتی و مشکلات آن ها به حداقل برسد.

* توانایی بانوان ورزشکار کمتر از آقایان نیست
مریم هاشمی قهرمان ووشو جهان نیز با تاکید بر اینکه توانایی ورزشکاران خانم به هیچ وجه از ورزشکاران آقا کمتر نیست، گفت: آن ها در صحنه های مختلف نشان داده اند می توانند سفیرران شایسته ای برای کشورمان باشند.
وی با بیان اینکه رئیس جمهوری و هیات دولت در سه سال گذشته توجه خوبی به ورزش بخصوص در حوزه بانوان داشته اند، گفت: در صورتی که این حمایت ها ادامه پیدا کند مطمئنا بازهم شاهد موفقیت های بیشتری خواهیم بود.
هاشمی صدور مجوز استخدام مدال آوران مسابقات جهانی و آسیایی از سوی رئیس جمهور را یکی از نشانه های بارز توجه آقای روحانی به ورزش دانست و گفت: این یک تصمیم بزرگ از سوی ایشان بود که در آینده ثمرات آن مشاهده خواهد شد.
وی در پایان گفت: باید کاملا به سفرآقای روحانی خوشبین بود و امیدوارم مسئولان ورزشی استان بتوانند اعتبار و مصوبات خوبی را به نفع ورزش بگیرند.

* دلگرمی ورزشکاران با حمایت های رئیس جمهوری بیشتر شده است
محمد خالوندی دارنده هفت مدال طلای مسابقات دو و میدانی معلولان پارالمپیک، جهان، آسیا و رقابت های بین المللی نیز در گفت و گو با ایرنا گفت: از زمانی که آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور انتخاب شدند دلگرمی ورزشکاران نیز با حمایت های ایشان بیشتر شده است.
وی افزود: یکی از مهمترین حمایت های آقای روحانی از جامعه ورزشکاری تصویب مجوز استخدام مدال آوران بازی های المپیک و پارالمپیک، جهانی و آسیایی در ادارت دولتی بود که باید از ایشان تشکر کرد.
خالوندی ادامه داد: زمانی که ورزشکار با کمترین دغدغه در میادین حاضر شود به طور قطع نتایج بهتری نیز کسب می کند و این در نهایت باعث موفقیت بیشتر کشورمان در میادین مهم ورزشی نظیر المپیک و پارالمپیک و برافراشته شدن پرچم ایران می شود.
دارنده مدال طلای پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن گفت: امیدوارم در آستانه مسابقات المپیک و پارالمپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو حمایت ها افزایش یافته تا ورزشکاران با نهایت توان در این مسابقات ظاهر شوند.
وی در پایان و با بیان اینکه اکثر ورزشکاران به دلیل کم توجهی های گذشته از وضع معیشتی خوبی برخوردار نیستند، ابراز امیدواری کرد حمایت رئیس جمهوری از ورزشکاران، بخصوص ورزشکاران جانباز و معلول به دلیل شرایط جسمانی خاصی که دارند افزایش و ادامه یابد.
مسعود اسماعیلی خبرنگار ایرنا کرمانشاه
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • ورزش
  • ورزشکاران کرمانشاه
  • مطالبات جامعه ورزش از رئیس جمهور
  • المپیک ۲۰۱۶

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست