اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / تعداد داوطلبان شوراهای شهر و روستای استان کرمانشاه به ۳۷۵۷ نفر رسید
82472788-71500069.jpg

تعداد داوطلبان شوراهای شهر و روستای استان کرمانشاه به ۳۷۵۷ نفر رسید

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

کرم محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: از این تعداد ۲ هزار و ۹۸۹ نفر داوطلب شورای اسلامی روستا و ۷۶۸ تن نیز نامزد شورای اسلامی شهرهای استان هستند.
دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه در ادامه بیان داست: ۱۲۸خانم نیز در پنج روز گذشته ثبت نام کرده اند که ۶۹ نفر برای عضویت در شوراهای روستایی و ۵۹ نفر برای عضویت در شوراهای اسلامی شهرهای استان نام نویسی کرده اند.
محمدی افزود: فقط روزهای شنبه پنجم فروردین و یکشنبه ششم فروردین مهلت قانونی ثبت نام است و پیش بینی می شود در این دو روز بالاترین میزان حضور برای ثبت نام را داشته باشیم.
دبیر ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: از ساعت هشت صبح تا ۱۶هر روز همکاران ما در فرمانداری ها و بخشداری ها آماده ثبت نام از داوطلبان پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند و در صورت حضور داوطلب؛ تا ساعت ۲۴ نیز موظف به انجام نام نویسی آنها هستند.
دوازهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۹ اردیبهشت سال ۹۶ به طور همزمان در سطح کشور برگزار می شود.
دوره قبلی انتخابات یعنی چهارمین دوره انتخابات شوراها نیز همزمان با دوره یازدهم ریاست جمهوری در ۲۴ خرداد سال ۹۲ برگزار شد.
در دوره قبل آرا مردم استان کرمانشاه از هزار و ۸۲۷ شعبه شامل ۸۴۷ شعبه در مناطق شهری و ۹۸۰ شعبه در مناطق روستایی جمع آوری شد.
براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، استان کرمانشاه یک میلیون و ۹۵۲ هزار و ۴۳۴ نفر جمعیت دارد که در ۳۰ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا سکونت دارند.
بیش از پنج هزار نفر اکنون عضو شوراهای اسلامی شهر و روستای استان کرمانشاه هستند.
۷۴۴۵/۸۰۶۶ خبرنگار:سامان رحمتیان ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • شوراي شهر و روستا
  • نام نويسي
  • استان كرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست