اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / تشکیل قرارگاه امام علی (ع) برای تامین امنیت انتخابات کرمانشاه

تشکیل قرارگاه امام علی (ع) برای تامین امنیت انتخابات کرمانشاه

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

سردار سرتیپ دوم منوچهر امان الهی روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا اظهار داشت: تمامی رده های پلیس استان کرمانشاه و ادارات مرتبطی که برای تامین امنیت وظیفه دارند در این قرارگاه عضو هستند.
وی انتخابات پیش رو را با اهمیت ارزیابی کرد و توضیح داد: برای برقراری امنیت قبل، حین و پس از انتخابات در استان کرمانشاه برنامه ریزی و هماهنگی لازم با سازمان ها و دستگاه هایی که در این حوزه وظایفی دارند انجام شده است.
این مقام ارشد نظامی استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه تاکنون مشکل امنیتی در زمینه انتخابات نداشته ایم، گفت: برای برقراری امنیت عمومی قبل از انتخابات پیش بینی های لازم انجام شده است.
امان الهی افزود: تاکنون جلسات متعددی با نامزدها و ستادهای تبلیغاتی در زمینه تبلیغات و تجمعات تشکیل شده و پلیس راهور استان نیز پیش بینی های لازم را برای کنترل ترافیک پیش و حین انتخابات کرده است.
فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه یادآور شد: پس از آغاز فعالیت های انتخاباتی نامزدها تخلفات محدودی در چاپ بنرها و پوسترها مشاهده و با هماهنگی فرمانداری ها مشکلات برطرف شد.

** هشت هزار نفر امنیت انتخابات را تامین می کنند
براساس اعلام سردار امان الهی هشت هزار نفر از پرسنل سپاه و نیروی انتظامی تامین امنیت صندوق های رای را بر عهده دارند.
وی توضیح داد: یک هزار و ۵۱۴ صندوق رای در استان کرمانشاه داریم که هر کدام از آنها حداقل توسط سه مامور پشتیبانی می شود.
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به توافقی که در سطح کشور برای همکاری سپاه و نیروی انتظامی در تامین امنیت صندوق های رای انجام شده گفت: سپاه و بسیج امنیت حدود ۴۰درصد از صندوق های رای استان کرمانشاه را برعهده دارند.
امان الهی با تاکید بر اینکه مشکلی در امنیت انتخابات نخواهیم داشت، عنوان کرد: از تمامی ظرفیت های خود برای تامین امنیت انتخابات استفاده خواهیم کرد.
فرمانده نیروی انتظامی استان کرمانشاه گفت: به حمدالله تاکنون در داخل کشور مشکلی در روند انتخابات پیش نیامده است.
امان الهی افزود: این طبیعی است که دشمنان همچون گذشته از بیرون کشور در حال برنامه ریزی برای لطمه زدن به انتخابات باشند اما تاکنون دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی اقدامات لازم را برای مقابله با آنها انجام داده اند.
وی در پایان با بیان اینکه مردم در هوشیاری کامل هستند و اجازه خدشه دار شدن امنیت انتخابات را نمی دهند از نامزدها خواست که برای تامین امنیت تلاش کنند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای یک میلیون و ۵۰۷ هزار نفر واجد شرایط رای است که هفتم اسفند ماه برای انتخاب هشت نماینده مجلس شورای اسلامی و۲ نماینده مجلس خبرگان رهبری، پای صندوق های رای می روند.
برای برگزاری این انتخابات در استان، افزون بر سه هزار و ۵۰۰ شعبه اخذ رای ثابت و سیار در نظر گرفته شده است.
۷۴۴۵/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • انتخابات
  • امنیت
  • نیروی انتظامی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست