اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / تسهیلات اشتغال عشایری باید در اختیار تولید کنندگان واقعی قرار گیرد
n83136345-72720857.jpg

تسهیلات اشتغال عشایری باید در اختیار تولید کنندگان واقعی قرار گیرد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا ، هدایت حاتمی روز یکشنبه در نشست بررسی تسهیلات اشتغال عشایری استان اظهار داشت: ۱۴ هزار خانوار عشایری با داشتن یک میلیون و ۵۰۰ هزار راس گوسفند، در استان مشغول فعالیت دامپروری هستند که در مجموع ۵۰ درصد دام سبک استان را در اختیار دارند.
وی گفت: وجود چنین پتانسیلی یک سرمایه ی بزرگ برای توسعه استان محسوب می شود و ضرورت دارد توجه بیشتری به این قشر تولید کننده داشته باشیم.
معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه افزود: دولت در راستای حمایت از توسعه دامپروری، تسهیلات اشتغال زایی با بهره مناسب برای عشایر در نظر گرفته است.
وی تاکید کرد: در روند اعطای تسهیلات نباید کیفیت را فدای سرعت کنیم و باید دارای کمترین انحراف ممکن باشد. تسهیلات به کسانی داده شود که عشایر واقعی و تولید کننده هستند.
حاتمی گفت: پرونده های درخواستی در صورت نیاز، دوباره پالایش شوند و برای تایید به کمیته های فنی شهرستان ها عودت داده شوند.
معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه افزود: خانوارهای فعال و تولیدکننده عشایری و تعداد دام های آن ها باید به شکل منظم و مداوم پایش شده و شناسنامه دار شوند تا بتوانیم بر مبنای این اطلاعات درست برای توسعه این بخش برنامه ریزی کنیم.
وی در پایان عنوان کرد: گسترش واحدهای پرورش گوسفندهای با نژاد مناسب می تواند به توسعه دامپروری استان کمک کند.
۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

اقتصاد

اشتغال

عشاير

تسهيلات بانكي

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست