اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / تبلیغات انتخاباتی با رنگ گرد و خاک در قصرشیرین
81972816-70538042.jpg

تبلیغات انتخاباتی با رنگ گرد و خاک در قصرشیرین

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا هرقدر که به هفتم اسفندماه زمان برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شوری اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری نزدیک می شویم شور انتخاباتی و تبلیغات برای جذب آرای بیشتر مردم از سوی نامزدها و هوادارنشان به اوج خود می رسد و حتی گرد و خاک با کاهش دید افقی به میزان ۵۰۰ متر نیز مانع از تعطیلی ستادهای انتخاباتی و یا تجمع طرفداران نامزدها در قصرشیرین نشده است.
تجمع و حضور هواداران نامزدها در ستادهای انتخاباتی نیز از صبح تا شب و به ویژه در روز گذشته و صبح امروز که ریزگردها فضای قصرشیرین را خاکستری کرد با نشاط و شور خاصی همراه است و هم اینک نیز که شعاع دید بر اساس گزارش هواشناسی قصرشیرین به سه هزار متر کاهش یافته است هیچ چیز مانع از این نشد که ستادها تعطیل و مردم و هواداران نامزدها در عرصه تبلیغات برای کسب آرای بیشتر دست از کار بکشند.
جنب و جوش هواداران نامزدهای انتخابات مجلس دهم در این حوزه انتخابیه برای نصب عکس، پوسترهای تبلیغاتی، و توزیع دفترک های تبلیغاتی نیز در چهارمین روز از تبلیغات وصف ناشدنی است و در تمام نقاط شهر عکس ها، تصاویر و پلاکاردهای تبلیغاتی متنوعی از نامزدها به چشم می خورد.
همچنین وزش باد با سرعت ۶۰ کیلومتر در قصرشیرین نیز مانع از تکاپوی هواداران برای نصب و الصاق عکس در مکان هایی که برای تبلیغات مشخص شده است نشد.
سرعت وزش باد در روز گذشته در این شهرستان مرزی بگونه ای بود که عکس و پوسترها سنگ فرش خیابان ها و معابر را سفید پوش کرد و رهگذاران در هنگام تردد نیز بر روی انبوهی از تبلیغات نامزدها قدم برمی داشتند.
جلسه سخنرانی، نشست های هم اندیشی نامزدها با هواداران و دیگر اقشار جامعه برای ارائه برنامه های خود از دیگر روش های تبلیغاتی است که این روزها در جای جای حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب برپا می شود.
همچنین تعداد زیادی از خودروهای هواداران نامزدها که این روزها غرق در پوستر و عکس نامزدها هستند با ترددهای کارناولی در خیابان ها دربرخی از ایام روز باعث ترافیک در سطح شهر می شود که تمام اینها بیانگر شور و نشاط عجیب انتخاباتی در بین مرزنشینان غرب کشور است.
مردم شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب نیز در تمامی ستادهای انتخاباتی و سخنرانی های نامزدها حضور جدی دارند تا طبق فرموده رهبر معظم انقلاب برای انتخاب نماینده ای که حافظ منافع آنها باشد گام بردارند.
ایجاد کار برای جوانان، ایجاد امکانات رفاهی و توسعه اقتصادی منطقه و پیگیری برای تردد زائران عتبات عالیات و همچنین راه اندازی دوباره فعالیت کوله بری نیز از مهمترین خواسته های مردم حوزه انتخابیه قصرشیرین است که در جلسه های سخنرانی نامزدها حضور پیدا می کنند.
بیشتر ستادهای تبلیغاتی نیز در خیابان اصلی شهرهای حوزه انتخابیه مستقر شده است و توقف خودروهای هواداران و تجمع مردم در سطح خیابان ها به ویژه هنگلام غروب و نیمروزی موجب کندی تردد خودروها شده است.
شور انتخاباتی در شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب بیشتر در میان کودکان و نوجوانانی که حتی به سن رای نرسیده اند نیز قابل وصف نیست و فرزندانی که به سن رای نرسیده اند در کنار بزرگترهای خود در ستادهای تبلیغاتی حضور یافته و به تبلیغات می پردازند.
کودکان و نوجوانان امروز ایران اسلامی به ویژه مناطق غربی و مرزی کشورمان ازهم اکنون این گونه سوار بر قطار تبلیغات انتخاباتی شده اند تا بیاموزند که در تعیین سرنوشت خود نباید بی تفاوت باشند.
اینک مردم شهرستان های قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب بی صبرانه در انتظار فرا رسیدن جمعه هفتم اسفند ماه هستند تا بتوانند حضور خود را در پای صندوق های رای بار دیگر به رخ جهانیان بکشند و با تمام نیرو و توان خود به دشمنان اعلام کنند که ما پیرو ولایت فقیه و حافظ دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم.
خروجی این انتخابات هر چه و هر کس که باشد نماینده همه مردم و مدافع بی چون و چرای حق همه ملت است چرا که ‘مجلس عصاره ملت است’.
سرپرست فرمانداری قصرشیرین نیز در رابطه با شور انتخاباتی دراین حوزه انتخابیه گفت: از ابتدای آغاز تبلیغات انتخاباتی دهمین دوره مجلس شوری ا اسلامی تاکنون تخلف قابل توجهی از سوی نامزدها و هوادارنشان گزارش نشده است.
مرادعلی تاتار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حوزه انتخابیه قصرشیرین مشکل و یا تخلف خاصی از سوی نامزدهای انتخاباتی و یا طرفداران آنها گزارش نشده است.
وی بیان کرد: به تمام نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنها برای براه انداختن کاروان خودروها و تجمع ها که در برخی مواقع باعث بروز مشکلاتی برای مردم شده است تذکر لازم ارائه شد.
وی اضافه کرد که هرچه به پایان تبلیغات نامزدها و روز رای گیری نزدیکتر می شویم تنور انتخاباتی گرمتر و قطار تبلیغات نیز در حوزه انتخابیه قصرشیرین تند تر حرکت می کند.
نماینده عالی دولت در قصرشیرین ادامه داد: تمامی تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی باشکوه در قصرشیرین فراهم و شعبه های رسیدگی به جرائم انتخابات در مراجع قضایی این شهرستان فعال است و مواردی که بصورت تخلف از سوی نامزدها و هواداران آنها اتفاق می افتد به سرعت پیگیری می شود و در برخورد با قانون شکنان اغماضی لحاظ نخواهد شد.
تاتار نسبت به انجام رقابت سالم در بین نامزدها تاکید کرد و افزود: همه باید برای ایجاد یک مشارکت چشمگیر و حضور حداکثری مردم در عرصه انتخابات تلاش کنیم.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور هفتم اسفند ماه امسال در ۱۹۰ شعبه اخذ رای با مشارکت بیش از سه هزار و۵۰۰ نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، امنیتی و انتظامی در مرکز حوزه انتخابیه قصرشیرین برگزار می شود.
از مجموع شعب پیش بینی شده اخذ رای در این حوزه انتخابیه ۳۶ شعبه مربوط به شهرستان قصرشیرین است که بیش از۷۰۰ نفر از عوامل برگزاری انتخابات کار رای گیری از مردم را بر عهده دارند.
قصرشیرین مرکز حوزه انتخابیه شهرستانهای سرپل ذهاب و گیلانغرب است که از بین ۱۳ نامزد نمایندگی مجلس در این حوزه انتخابیه تنها یک نفر بعنوان نماینده به خانه ملت راه می یابد.
در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری در شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب از مجموع جمعیت حدود ۲۲۰ هزار نفری این شهرستان ها ۱۲۵ هزار نفر واجد شرایط رای هستند.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات
  • تبلیغات
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست