اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / بی توجهی به فرسایش خاک امنیت غذایی کشور را تهدید می کند
n83121224-72695087.jpg

بی توجهی به فرسایش خاک امنیت غذایی کشور را تهدید می کند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، هدایت حاتمی روز دوشنبه در همایش خاک به مناسبت روز جهانی خاک در سرسرای اجتماعات سازمان جهاد کشاورزی استان، افزود: کمبود غذا استقلال هر کشوری به مخاطره می اندازد و از هر دشمنی خطرناک تر است زیرا کشور را از درون تهی می کند.
او روز جهانی خاک را تلنگر مهم برای توجه به مسئله مهم فرسایش خاک دانست و اظهار داشت: اهمیت آب وابسته به خاک است بنابراین دانشمندان و فرهیختگان با ارائه مقاله های علمی باید اهمیت این نعمت بزرگ خداوند را اطلاع رسانی کنند.
وی در ادامه خواستار برجسته سازی و حساسیت انگیزی فرسایش خاک نزد افکار عمومی شد و گفت: تا مشارکت عمومی جهت جلوگیری از فرسایش خاک شکل نگیرد در این زمینه موفقیت حاصل نمی شود.
حاتمی همایش خاک را نقطه عطفی برای توجه به این موضع مهم خواند و خواستار برنامه ریزی بر پایه های علمی، بلند مدت که مشارکت عمومی در پی داشته باشد، شد.
او همچنین خواستار ارسال نتایج مقالات علمی به کارگروه آب و خاک و منابع طبیعی استان شد و گفت: برنامه های محافظت تقویت مقوله خاک در استان براساس نتایج همایش گرفته خواهد شد.
استان کرمانشاه ۹۴۶ هزار و ۸۷۱ هکتار زمین کشاورزی دارد و سالانه بیش از چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در این استان تولید می شود.
۳۲۰۹/۳۰۳۳

انتهای پیام /*

برچسب ها

اجتماعي

فرسايش خاك

مشاركت عمومي

امنيت كشور

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست