اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / بیماران بالای ۳۰ سال از نظر فشار خون غربالگری می شوند
n83311871-73023290.jpg

بیماران بالای ۳۰ سال از نظر فشار خون غربالگری می شوند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، دکتر محمودرضا مرادی روز یکشنبه در جلسه توجیهی اجرای کمپین فشار خون اظهار داشت: در جامعه کنونی بیماری های غیرواگیر نمود بیشتری پیدا کرده که می توان به بیماری های قلبی عروقی، دیابت، چاقی، بیماری های مغزی و غیره اشاره کرد که موجب مرگ و میر بالا می شود.
وی با بیان اینکه فشار خون بالا یکی از بیماری هایی است که ریزفاکتور بسیاری از بیماری های دیگر است، گفت: فشارخون بالا در بسیاری موارد بدون علامت است و تا هنگامی که عارضه ای ایجاد نکند ممکن است متوجه آن نشویم.
مرادی با تاکید براینکه کنترل فشار خون از اولویت ها است، افزود: در کارهای تحقیقاتی که معاونت تحقیقات و فناوری انجام داده مشخص شده ریزفاکتور اصلی بیماری در استان کرمانشاه فشارخون، دیابت و چاقی مفرط است که این سه از اولویت های رسیدگی بهداشتی است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید براینکه این کار نیاز به مساعدت، همراهی و پشتیبانی مدیران شبکه ها دارد، افزود: غربالگری بیماران بالای ۳۰ سال از جمله اهداف این طرح است که می خواهیم حداقل به ۵۰ درصد آن رسیدگی کنیم.
وی اضافه کرد: بیش از ۹۴۰ هزار نفر از جمعیت استان در این رنج سنی قرار می گیرند که باید نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر از آنان رسیدگی شود ولی گمان می کنم با آمادگی و مانورهای مختلفی که در بحران ها برگزار شده می توانیم جمعیت بیشتری را غربالگری کنیم.
مرادی یادآور شد، از سوی وزارت بهداشت اعلام شده که سه دانشگاه برتر در این زمینه مورد تجلیل قرار می گیرند که ما همین امر را در مورد شبکه ها انجام می دهیم و شبکه برتر را مورد تقدیر قرار می دهیم، ناگفته نماند اینکه همه ما در راستای ارتقا سلامت قدم بر می داریم مهم ترین تقدیر است.
۷۴۶۰/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

اجتماعي

كمپين كنترل فشار خون

دانشگاه علوم پزشكي

مرادي

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست