اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / بیش از۴۳ میلیارد ریال اعتبار برای ازدواج مددجویان درنظر گرفته شده است
82335122-71225543.jpg

بیش از۴۳ میلیارد ریال اعتبار برای ازدواج مددجویان درنظر گرفته شده است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا و به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه، کیومرث رحمتی پور اظهار کرد: بیش از ۳۸ میلیارد و ۴۵ میلیون ریال اعتبار از منابع دولتی و پنج میلیارد و ۶۴۷ میلیون ریال نیز از سهم صدقات مردمی به ازدواج جوانان مددجوی کمیته امداد اختصاص پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه سقف کمک هزینه های ازدواج پرداختی به مزدوجین ۲۰ میلیون ریال است، گفت: نوعروسان و بانوان مددجو از کمک هزینه خرید جهیزیه ۲۰ میلیون ریالی و پسران تحت حمایت از هدیه ازدواج ۱۰ میلیون ریالی بهره مند می شوند.
رحمتی پور با یادآوری اینکه امسال در ۱۰ مرحله کمک هزینه ازدواج به جوانان تحت حمایت کمیته امداد و نیازمند در استان پرداخت شده، تصریح کرد: امسال بیش از ۴۳ میلیارد ریال به ازدواج جوانان مددجو در استان اختصاص داده شده که از این میزان ۳۸ میلیارد و ۴۵ میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات دولتی و پنج میلیارد و ۶۴۷ میلیون ریال نیزاز سهم صدقات مردمی تامین شده است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری جشن ازدواج ۴۲۲ جوان نیازمند در روزهای دوازدهم تا هفدم ربیع الاول مصادف با هفته وحدت، گفت: این کمیته نزدیک به هفت میلیارد ریال اعتبار نیز برای ازدواج این تعداد از جوانان مددجو اختصاص داده است.
وی با بیان اینکه برگزاری جشن ازدواج مددجویان در آستانه ولادت با سعادت پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) در ۱۶ شهرستان و بخش استان کرمانشاه برگزار می شود، اظهار کرد: در این هفته ۲۶۰ نوعروس، ۱۵ بانو و ۱۴۷ پسر تحت حمایت با بهره مندی از کمک هزینه های ازدواج راهی خانه بخت می شوند.
رحمتی پور یادآور شد: هم اکنون برخی از جوانان مزدوج تحت حمایت در استان کرمانشاه در انتظار دریافت کمک هزینه ازدواج برای شروع زندگی هستند که امید می رود خیران همچون گذشته یاری رسان این نهاد برای ازدواج مددجویان باشند.
۸۰۶۶/۷۴۵۸ تنظیم کننده:مسعود اسماعیلی ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • كميته امداد كرمانشاه
  • كيومرث رحمتي پور
  • ازدواج

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست