اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / بیش از ۵۲ میلیمتر باران در قصرشیرین بارید
n83126770-72704395.jpg

بیش از ۵۲ میلیمتر باران در قصرشیرین بارید

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

حشمت الله رضایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سال زراعی تاکنون ۱۷۴٫۳۶ میلی متر و از ابتدای فروردین تاکنون ۳۰۲٫۳۶ میلی متر در این شهرستان باران باریده است.
وی اظهار داشت: میزان بارندگی ها طی امسال تاکنون افزایش چشم گیری داشته است.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قصرشیرین گفت: با شروع بارندگی ها اعضای ستاد مدیریت بحران و دستگاه های امدادی و خدمات رسان در آماده باش به سر می برند تا در صورت وقوع هرگونه مشکلی نسبت به خدمات رسانی به زلزله زدگان اقدام کنند.
وی اظهار داشت: بارندگی ها به جز آب گرفتگی معابر مشکل جدی در سطح شهرستان ایجاد نکرده است.
بارش باران و سرعت وزش باد با توجه به وقوع پس لرزه ها و تدوام آن در قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب با توجه به نفوذ آب و سرما به داخل چادرها ، مشکلاتی را برای ساکنان زلزله زده قصرشیرین و دیگر مناطق زلزله زده غرب استان کرمانشاه که در چادرهای اسکان موقت جمعیت هلال احمر ساکن هستند، ایجاد کرده است.
قصرشیرین در غرب کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق در چند سال اخیر برخی از روزها، درگیر گرد و غبار و آلودگی هوا ناشی از پدیده ریزگردها بوده است.
در زلزله ۶٫۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ تلفات جانی نداشتیم ولی ۷۷۱ نفر دچار جراحت سطحی شدند.
بر اثر این زمین لرزه ۶۰۰ واحد مسکونی در مناطق غربی استان کرمانشاه تخریب و سه هزار و ۵۰۰ واحد هم نیاز به تعمیر پیدا کردند.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته نیز در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب رخ داد و ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.
۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

اجتماعي

باران

بارش

قصرشيرين

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست