اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / بیش از ۴۳۴ هزار لیتر سوخت قاچاق در قصرشیرین کشف شد
n83066431-72603272.jpg

بیش از ۴۳۴ هزار لیتر سوخت قاچاق در قصرشیرین کشف شد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

مرادعلی تاتار روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان سوخت قاچاق با هوشیاری ماموران گمرک ، نیروهای هنگ مرزی ، ارتش و نیروهای امنیتی در عملیات های مختلف و با رصد کامیون های خروجی و یا از قاچاقچیان و عرضه کنندگان سوخت غیرمجاز کشف و ضبط شده است.
وی علت عمده قاچاق سوخت در این شهرستان مرزی را کاهش قیمت داخلی به نسبت کشور‌های منطقه و نیز افزایش نرخ ارز بیان کرد و اظهار داشت: این امر باعث افزایش پرونده‌های قاچاق سوخت در سالجاری به نسبت سال گذشته شده است.
وی اضافه کرد که سوخت های قاچاق کشف شده پس از توقیف و طی مراحل قانونی به نمایندگان شرکت نفت تحویل داده شده است.
فرماندار قصرشیرین افزود: همچنین با رصد نیروهای هنگ مرزی ، امنیتی و ارتش ، از ابتدای امسال تاکنون ۴۳۳ راس احشام از قاچاقچیان در مرزهای این شهرستان کشف و ضبط شده است.
تاتار ادامه داد: همچنین با اشراف کامل نیروها مرزبانی و امنیتی ، از ابتدای امسال تاکنون ۷۹ قبضه سلاح ، ۲۱ عدد مهمات ، ۲۱۴ عدد ماهواره و یکهزار و ۳۳۸ قوطی انواع مشروبات الکلی از قاچاقچیان در قصرشیرین کشف شده است.
وی امنیت حاکم در مرزهای قصرشیرین را بسیار مطلوب توصیف کرد و گفت: این مهم در سایه تلاش شبانه روزی نیروهای امنیتی ، هنگ مرزی و ارتش حاصل شده است.
شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه ، با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز ، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی ، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می شود.
بیش از ۵۴ درصد صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین انجام می شود.
مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری قصرشیرین دارای بزرگترین پایانه زمینی بین المللی خاورمیانه است.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

اقتصاد

قاچاق

سوخت

قصرشيرين

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست