اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / بیش از ۲۹ هزار معتاد امسال در استان کرمانشاه بهبود یافتند
81956827-70508530.jpg

بیش از ۲۹ هزار معتاد امسال در استان کرمانشاه بهبود یافتند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی شمشیری روز سه شنبه در حاشیه بازدید از یک محموله کشف شده مواد مخدر در ستاد مرکزی نیروی انتظامی کرمانشاه، در جمع خبرنگاران اعلام کرد که میزان کشفیات مواد مخدر در استان نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
وی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ هزار و ۴۵۰ کیلوگرم مواد مخدر توسط نیروی انتظامی، سپاه و اداره اطلاعات کشف شده در حالی که میزان کشفیات استان در سال گذشته یک هزار و ۸۳۰ کیلوگرم بوده است.
وی با بیان اینکه نیروی انتظامی بیشترین کشفیات را دارد، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۸ باند مواد مخدر در استان کرمانشاه کشف و متلاشی شده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه، تریاک را به عنوان عمده مواد مخدر کشف شده در استان ذکر کرد و گفت: برای کنترل مصرف مواد مخدر در جامعه باید مردم نیز دست به کار شوند اما متاسفانه حضور مردم در این زمینه کمرنگ است.
دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه نیز گفت: برای رسیدگی به جرائم خاص به صورت ویژه تشکیل پرونده می دهیم.
مجتبی ملکی افزود: یکی از جرائم خاصی که برای آنها به صورت ویژه تشکیل پرونده می شود مواد مخدر است.
وی اظهار کرد: اگر افرادی که سابقه دستگیری با مواد مخدر را دارند دوباره با مواد مخدر دستگیر شوند، میزان کشفیان دوره های قبلی به جرم آنها افزوده می شود و جزای آنها برابر با جمع کل دوره های قبلی و فعلی است.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا احتمال اعدام برخی از مجرمان با توجه به جمع میزان کشفیات مواد مخدر با دوره های قبلی وجود دارد؟ گفت: در صورتی که میزان مجموع کشفیات از فرد به حد اعدام برسد این امکان وجود دارد.
نیروی انتظامی امروز یک محموله ۵۹۰ کیلوگرمی تریاک کشف شده توسط قاچاقچیان را به نمایش گذاشت.
این محموله توسط یک دستگاه تانکر حمل روغن از شرق کشور در حال انتقال به کرمانشاه بود.
۷۴۴۵/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • مواد مخدر
  • علی شمشیری
  • استان کرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست