اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / بیش از ۱۸۰۰ شعبه اخذ رای در استان آرا مردم را جمع آوری می کند
82466123-71486220.jpg

بیش از ۱۸۰۰ شعبه اخذ رای در استان آرا مردم را جمع آوری می کند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، یوسف شاه حسینی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، بیش از ۲۰ هزار نفر از عوامل اجرایی کار برگزاری این دو رویداد مهم را برعهده دارند.
وی افزود: ستاد برگزاری انتخابات در استان کرمانشاه از مدت ها قبل تشکیل شده و تاکنون بیش از ۶۰ جلسه برای هماهنگی کمیته ها برگزار شده است.
شاه حسینی ادامه داد: خوشبختانه نگرانی خاصی در خصوص برگزاری انتخابات نداریم و تدابیر لازم در این خصوص اندیشیده شده است.
رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه یادآوری کرد: پنجمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا مطابق اعلام شورای نگهبان همزمان با انتخابات ریاست جمهوری روز ۲۹ اردیبهشت ۹۶ برگزار می شود.
وی افزود: افرادی که قصد نامزدی برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را دارند، می توانند از ۳۰ اسفند تا ششم فروردین ثبت نام کنند.
شاه حسینی همچنین مدیران دستگاه های اجرایی و کارکنان ادارات دولتی را از هرگونه جانبداری به نفع نامزدهای خاص در محیط اداری برحذر داشت و گفت: با افراد متخلف در این زمینه برخورد می شود.
وی در پایان همچنین دستگاه های اجرایی را موظف کرد تا امکانات لازم را در اختیار اعضای ستاد انتخابات استان کرمانشاه قرار دهند.
دوازهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۹ اردیبهشت سال ۹۶ به طور همزمان در سطح کشور برگزار می شود.
دوره قبلی انتخابات یعنی چهارمین دوره انتخابات شوراها نیز همزمان با دوره یازدهم ریاست جمهوری در ۲۴ خرداد سال ۹۲ برگزار شد.
در دوره قبل آرا مردم استان کرمانشاه از هزار و ۸۲۷ شعبه شامل ۸۴۷ شعبه در مناطق شهری و ۹۸۰ شعبه در مناطق روستایی جمع آوری شد.
براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال جاری، استان کرمانشاه یک میلیون و ۹۵۲ هزار و ۴۳۴ نفر جمعیت دارد که در ۳۰ شهر و ۲ هزار و ۶۲۲ روستا سکونت دارند.
بیش از پنج هزار نفر اکنون عضو شوراهای اسلامی شهر و روستای استان کرمانشاه هستند.
گزارش رویدادهای خبری به همراه گزارش تصویری آن ها و اخبار متنوع دیگر، هر روز بر روی سایت ایرنا استان کرمانشاه http://www.irna.ir/kermanshah و کانال تلگرام به آدرس irnakermanshah@ منتشر خواهد شد.
۸۰۶۶/۷۴۵۸ خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • سياسي
  • رئيس ستاد انتخابات كرمانشاه
  • يوسف شاه حسيني
  • انتخابات ۹۶

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست