اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / بیش از ۱۵۰ گروه رویت هلال ماه رمضان و شوال را رصد می کنند
82088227-70750806.jpg

بیش از ۱۵۰ گروه رویت هلال ماه رمضان و شوال را رصد می کنند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام علیرضا موحدنژاد روز چهارشنبه در آیین اختتامیه سومین اجلاسیه ستادهای استهلال مناطق قومی کشور که در هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: برای رویت ماه های مختلف سال بخصوص رمضان و شوال گزارش تمام گروه های استهلال ثبت و به اطلاع مقام معظم رهبری می رسد.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب نیز پس از مشاهده همه گزارش ها و حتی گزارش های فردی، نتیجه نهایی را اعلام می کنند.
حجت الاسلام موحدنژاد یادآور شد: به طور میانگین هر ماه ۵۰ گروه رصدی رویت هلال ماه‌های قمری را رصد می‌کنند.
رییس کمیته علمی ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری در ادامه با مهم دانستن برگزاری چنین اجلاسیه هایی، گفت: این برنامه ها به همدلی و یکی شدن نظرات کمک زیادی می کند.
وی خاطرنشان کرد: البته با برگزاری یک اجلاسیه و نشست نمی ‌توان تمامی مطالب لازم در حوزه استهلال را مطرح کرد ولی با این حال در پیشبرد بسیاری از کارهای مربوط به استهلال و رویت ماه موثر است.
در ادامه این برنامه سخنگویان کمیته های پنجگانه این اجلاسیه مصوبات کمیسیون های خود را برای عموم قرائت کردند.
واجب بودن جلوگیری از تفرقه یا توسعه و تعمیق آن در امور عبادی واجب و تبعیت از حکم نهایی از رهبری، توجه به علم در مقوله استهلال، تشکیل جلسات منظم در باره استهلال با حضور اساتید و کارشناسان برجسته، عضویت گروه‌های اهل‌ سنت در هیات های استهلال، انتخاب عالم دینی متنفذ هر شهر به عنوان رییس ستاد استهلال، تشکیل موسسه علم نجوم، برگزاری جلسه با عناصر تفرقه افکن در باره خودداری از تفرقه افکنی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و دوره‌های کوتاه مدت برای بالا بردن سطح آگاهی افراد، تدوین آثار مدون در زمینه استهلال و… از مصوبات این کمیسیون ها بود.
تجلیل از صاحبان مقاله های برتر ارایه شده به اجلاسیه ستادهای استهلال مناطق قومی کشور از دیگر برنامه های روز دوم اجلاسیه بود.
سومین اجلاسیه ستادهای استهلال مناطق قومی کشور با حضور علمای اهل تسنن استان های آذربایجان غربی، کردستان، گلستان، خراسان های شمالی، جنوبی و رضوی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، فارس و کرمانشاه پس از ۲ روز برگزاری ظهر امروز به کار خود خاتمه داد.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • استهلال
  • اجلاسيه استهلال
  • ستاد استهلال دفتر رهبري

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست