اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / بهره برداری از ۹۰ طرح اشتغالزایی ویژه مددجویان زیرپوشش کمیته امداد در قصرشیرین
81953051-70501585.jpg

بهره برداری از ۹۰ طرح اشتغالزایی ویژه مددجویان زیرپوشش کمیته امداد در قصرشیرین

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) قصرشیرین، دامپروری، مرغداری صنعتی و مشاغل خانگی را از جمله طرح هایی عنوان کرد که در هفتمین روز ار دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی در شهرستان مرزی قصرشیرین به بهره برداری رسید.
محسن رخصی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مجموع اعتبار هزینه شده از محل منابع امدادی این نهاد و منابع بانکی برای اجرا و تکمیل این طرح ها را ۱۲ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: با تکمیل و بهره برداری از این طرح ها زمینه اشتغال برای ۹۰ نفر از مددجویان جویای کار قصرشیرینی فراهم شده است.
وی بیان کرد: ازجمله اقدامات ارزشمند کمیته امداد امام خمینی (ره) توجه به اشتغال خانواده های زیرپوشش است تا بتوان معضل بیکاری که اکنون یکی از مسائل اصلی کشور و دغدغه مسئولان نظام است را رفع کرد.
تعداد دو هزار و ۶۶۹ نفر در قالب ۹۹۹ خانوار از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) در قصرشیرین بهره مندند.
همچنین در هفتمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی طرح هادی در روستای امام حسن سفلی (ع) قصرشیرین با صرف یک میلیارد و ۴۷۰ میلیون ریال اعتبار با حضور مسئولان محلی به بهره برداری رسید.
صمد کرمی رئیس اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قصرشیرین گفت: این طرح شامل اجرای سنگفرش و جدول گذاری به مساحت یک هزار و ۷۰۰ مترمربع است.
جشنواره غذاهای محلی نیز روز یکشنبه در روستای برفی از توابع بخش مرکزی قصرشیرین برگزار شد.
در این جشنواره که معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار، مسئولان و مردم نیز حضور داشتند انواع غذاهای سنتی همچون پلو، آش، سوپ، کوکو، خوراک گوشت قرمز و مرغ ، خوراک سبزیجات، دلمه، ماکارونی، شیرینی های محلی و سنتی و برخی غذاهای محلی همچون گپه و غذاهای پخت شده با سبزی های محلی در معرض نمایش گذاشته شد.
این جشنواره با همکاری امور بانوان فرمانداری قصرشیرین با هدف ترویج تهیه و پخت انواع غذاهای سنتی و پرهیز از مصرف غذاهای آماده، نمک و چربی به منظور حفظ سلامت خانواده ها برپا شده است که بانوان قصرشیرینی با پخت انواع غذاهای محلی هنر خود را به نمایش گذاشتند.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست