اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / بسیج دستگاه های اجرایی کرمانشاه در امداد رسانی به حادثه دیدگان دربرف
82405321-71362730.jpg

بسیج دستگاه های اجرایی کرمانشاه در امداد رسانی به حادثه دیدگان دربرف

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، بارش شدید برف در استان کرمانشاه مشکلاتی نظیر مسدود شدن راه های ارتباطی بخصوص راه های روستایی و قطعی آب و برق در برخی نقاط استان را به دنبال داشته اما دستگاه های اجرایی بی وقفه تلاش کرده اند تا مشکلات مردم را در این روزهای سرد و برفی رفع کنند.

** قطع برق در نتیجه بارش شدید برف
رضا محمودیان مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: همه دستگاه های متولی مدیریت بحران در استان ۲ روز قبل از آغاز بارش ها برای مواجهه شدن با شرایط کنونی آمادگی کامل داشته اند اما سقوط چندین تیر برق و دکل فشار قوی منجر به قطع شدن برق برخی از نقاط استان شد.
وی از تشکیل جلسه اضطراری ستاد مدیریت بحران استانداری در روز جمعه خبر داد و افزود: در این جلسه تصمیمات خوبی اتخاذ شد و توانستیم اوضاع را تا حدود زیادی کنترل کنیم.
وی اضافه کرد: جلسه ستاد بحران استان کرمانشاه امروز هم به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری به منظور بررسی وضعیت استان در استانداری تشکیل شد.

** وصل بودن برق ۹۹ درصد مشترکان شهرستان کرمانشاه/ تخریب ۲۰۰ تیر برق روستایی
آنچنان که بیژن ملک پور مدیر توزیع برق شهرستان کرمانشاه روز شنبه در نشست مدیریت بحران شهرستان کرمانشاه گفت: بالغ بر ۲۰۰ تیر چراغ برق در سطح شهرستان و بخصوص مناطق روستایی به علت بارش سنگین برف و همچنین وزش باد دچار شکستگی شد که البته بسته بودن مسیر دسترسی به روستاها نیز مزید بر علت شده تا کار وصل کردن برق با کندی مواجه شود.
وی ابراز امیدواری کرد با کمک راهداری و بازگشایی مسیر، برق قطع شده روستاها نیز هرچه سریعتر و تا پایان امروز وصل شود.
به گفته ملک پور، هم اکنون برق ۹۹ درصد از مشترکان شهرستان کرمانشاه وصل است و ۱۰۰ اکیپ شرکت برق نیز مشغول به کار هستند تا هرچه سریعتر برق قطع شده روستاها را وصل کنند.

** امدادرسانی به بیش از سه هزار نفر توسط هلال احمر
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه اعلام کرد که اعضای این جمعیت روز جمعه به سه هزار و ۳۴۸ نفر که به دلیل بارش برف و برودت هوا دچار حادثه شده بودند، امداد رسانی کردند.
امیریان روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ۲۵۰ نفر از اعضای جمعیت هلال احمر در ۱۴ محور اصلی مواصلاتی استان حضوری پررنگ داشتند و به در راه ماندگان کمک کردند.

** نفربرهای ارتش برای کمک به در راه ماندگان استان کرمانشاه اعزام شدند
فرمانده منطقه عملیاتی ارتش در غرب کشور اعلام کرد که نفربرها و خودروهای سنگین ارتش برای امدادرسانی به افرادی که به دلیل بارش برف در جاده ها آسیب دیده اند، اعزام شدند.
امیر سرتیپ منوچهر کاظمی روز شنبه به ایرنا گفت: اکنون نیروی زمینی ارتش در محورهای کرمانشاه به اسلام آبادغرب در محدوده گردنه حسن آباد، دالاهو، اسدآباد در استان همدان و بخش های هلشی و سرفیروزآباد در حال انجام کمک به مردم هستند.

** انجام ۱۵۰ ماموریت توسط فوریت های پزشکی/آماده باش نیروها در استان
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به آماده باش نیروهای مرکز فوریت های پزشکی استان خبر داد و گفت: از بامداد جمعه و همزمان با بارش برف سنگین تاکنون اکیپ های مرکز فوریت های پزشکی ۱۵۰ ماموریت شهری و روستایی در سطح استان انجام داده اند.
دکتر حسین کریم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد ماموریت هفت مورد مربوط به نجات مادران باردار بود که با تلاش اکیپ های فوریت ها تمام مادران در کمال امنیت و آرامش به بیمارستان های مراکز شهرستان ها و مرکز استان منتقل شدند.

** اغلب محورهای استان برفی و تردد تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است
فرمانده پلیس راه های استان کرمانشاه هم با اشاره به برفی بودن اغلب محورها و راه های استان، گفت: تردد در این محورها تنها با زنجیرچرخ امکان پذیر است.
سرهنگ فضل الله شیری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هم اکنون در گردنه حسن آباد در محور اسلام آبادغرب به کرمانشاه، گردنه مله ماس در سنقروکلیایی و محور اسلام آبادغرب – قلاجه، محور روانسر به پاوه و محورهای جوانرود، شاهد بارش برف هستیم لذا تردد در میرهای یاد شده فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

** با وجود بارش برف، پروازهای فرودگاه کرمانشاه برقرار است
مدیرکل فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه نیز به ایرنا گفت: تمام پروازهای دیروز(جمعه) و امروز(شنبه) تا این لحظه در فرودگاه کرمانشاه انجام شده و مشکل خاصی نداریم.

** فرماندار: تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان کرمانشاه در حالت آماده باش هستند
فضل الله رنجبر فرماندار کرمانشاه روز شنبه در نشست مدیریت بحران شهرستان کرمانشاه که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: در پی بارش های باران و برف در تمام نقاط استان، خسارت هایی به زیرساخت های شهرستان کرمانشاه نیز وارد آمد.
به گفته وی بارش شدید برف راه های ارتباطی برخی از مناطق روستایی را قطع کرده است که بیشتر مربوط به بخش فیروزآباد است و با کمک نیروهای راهداری و همچنین ارتش مسیرهای مسدود شده در حال بازگشایی است که امیدوارم این کار هرچه سریعتر انجام گیرد.
وی همچنین به ورود توده هوایی سرد به جو استان طبق اظهارات کارشناس هواشناسی اشاره کرد و گفت: از امشب دمای هوا چندین درجه سردتر از شب های قبل می شود و این سرما تا اواسط هفته ادامه پیدا می کند لذا شرکت توزیع و پخش فرآورده های نفتی باید آمادگی لازم برای توزیع نفت سفید در مناطق روستایی را داشته باشد، ضمن اینکه اردوگاه راهیان نور نیز برای اسکان اضطراری مهمانان احتمالی که در استان حضور دارند آماده شده است.

**سرمای هوا در راه است/ دما در برخی مناطق به هشت درجه زیرصفر می رسد
سرپرست اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه نیز روز شنبه در نشست مدیریت بحران شهرستان کرمانشاه از نزدیک شدن توده هوایی سرد به جو استان خبر داد و گفت: انتظار می رود از امشب تا روزهای پایانی هفته با مقداری شدت و ضعف شاهد سرمای هوا در مناطق مختلف استان باشیم.
علی محمد زورآوند افزود: به دنبال ورود توده هوای سرد به جو منطقه در برخی مناطق بخصوص نواحی سردسیر استان حداکثر دما به صفر درجه و حداقل دما به حدود هفت تا هشت درجه زیر صفر خواهد رسید.
وی ادامه داد: پیش بینی می شود بارندگی هایی که از روز پنجشنبه در تمام مناطق استان آغاز شده تا امشب نیز کماکان ادامه یابد، هرچند این بارش ها اغلب به صورت پراکنده خواهند بود.

** راه ارتباطی ۶۱۳ روستای استان کرمانشاه بازگشایی شده است
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه، از بازگشایی مسیر و راه ارتباطی ۶۱۳ روستای استان که به دنبال بارش سنگین برف مسدود شده بود، خبر داد.
بهمن خسروانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بارش سنگین برف طی ۲ روز گذشته راه ارتباطی ۸۸۶ روستای سطح استان را قطع کرده بود و تلاش برای بازگشایی راه بقیه روستاها ادامه دارد.
وی ادامه داد: هم اکنون تقریبا اکثر راه های اصلی و فرعی استان به جز دو – سه محور باز است.
خسروانی خاطرنشان کرد: هم اکنون تردد در محور سنقر و کلیایی به صحنه و سنقر و کلیایی به کامیاران به علت کولاک شدید موقتا امکان پذیر نیست و خودروهای عبوری از این مسیرها با کمک نیروهای راهداری و هلال احمر در حال هدایت شدن به سایر مسیرها هستند.
مدیرکل راه داری و حمل و نقل جاده ای کرمانشاه تصریح کرد: ۵۸۰ راهدار اکنون در سطح راه‌ ها و محورهای استان فعال بوده و مشغول بازگشایی مسیرها هستند.

**مشکل قطعی آب شرب شهر اسلام آبادغرب رفع شد
رئیس اداره شرکت آب و فاضلاب شهری اسلام آبادغرب اعلام کرد: مشکل قطعی آب شرب مردم این شهر رفع شده است.
علی حسین منصوری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ضمن عذرخواهی از شهروندان به دلیل قطعی آب افزود: قطعی آب امروز به دنبال بارش برف و قطعی برق اتفاق افتاد.
وی اظهار کرد: هم اکنون مشکل برق ۱۴حلقه چاه آب آشامیدنی شهر اسلام آبادغرب حل شده و انتقال آب به مخازن در حال انجام است و مشکل سه حلقه چاه باقی مانده حل خواهد شد.
۷۴۵۷/۸۰۶۶ خبرنگار:جواد الماسی** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • كليات
  • برف در كرمانشاه
  • مديريت بحران كرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست