اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / برگزاری نوزدهمین انتخابات شوراهای دانش آموزی در مدارس قصرشیرین و سرپل ذهاب
82280254-71117425.jpg

برگزاری نوزدهمین انتخابات شوراهای دانش آموزی در مدارس قصرشیرین و سرپل ذهاب

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا در این انتخابات ۱۵ هزار و ۱۵۰ تن از دانش آموزان سه مقطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم شهرستان های قصرشیرین و سرپل ذهاب شرکت کردند.
مدیر اداره آموزش و پرورش قصرشیرین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از شرکت ۲ هزار و ۵۰۰ دانش آموز مقاطع تحصیلی متوسطه اول ، متوسطه دوم و ابتدایی این شهرستان در انتخابات شوراهای دانش آموزی در ۴۴ مدرسه شهری و روستایی خبرداد.
منوچهر حسینی افزود: دانش آموزان شرکت کننده در انتخابات از بین افراد کاندید شده برای عضویت در این شوراها، ۱۲۰ تن را به عنوان نماینده اصلی انتخاب کنند.
وی با اشاره به اهمیت شوراهای دانش آموزی اظهار کرد: شوراهای دانش آموزی با ارائه نظرها و پیشنهادهای ارزنده و ایفای نقش در مدارس بازوی راست مدیران هستند.
وی ایجاد روحیه خودباوری، افزایش اعتماد به نفس و حس مسوولیت پذیری در دانش آموزان و تحقق اصل دانش آموز محوری را از مهم ترین هدف های تشکیل شوراهای دانش آموزی عنوان کرد.
سه هزار و ۶۰۰ دانش آموز قصرشیرینی در ۴۸ آموزشگاه شهری و روستایی و ۶ مدرسه عشایری در قالب ۱۷۶ کلاس درس زیر نظر ۴۰۰مربی در سال تحصیلی ۹۶- ۹۵مشغول تحصیل هستند.

** شرکت ۱۲ هزار و ۴۵۰ تن از دانش آموزان سرپل ذهابی در انتخابات شوراهای دانش آموزی
مدیر اداره آموزش وپرورش شهرستان سرپل ذهاب نیز گفت: ۱۲ هزار و ۴۵۰ دانش آموز در ۱۳۵ مدرسه شهری و روستایی با حضور در پای صندوق های رای ، ۶۵۰ تن را به عنوان اعضای اصلی و ۱۷۰ تن را نیز به عنوان اعضای علی البدل برای مدت یک سال در شورای دانش آموزی انتخاب کردند.
روح الله عباسیان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای آماده سازی دانش آموزان در زندگی اجتماعی، نخستین گام مشارکت در فعالیت های جمعی است که انتخابات شوراهای مدرسه می تواند تجربه مفید و نقش ارزنده ای در این زمینه ایفا کنند.
وی آماده سازی دانش آموزان برای جامعه پذیری و تمرین مشارکت اجتماعی، استفاده از توانمندی های مختلف دانش آموزان در اجرای برنامه های درسی، ایجاد روحیه مسوولیت پذیری، تمرین کارگروهی و آمادگی دانش آموزان برای ایجاد سازمان های کار آفرین را از هدف های تشکیل شورای دانش آموزی دانست.
عباسیان گفت: ایده های همیاری و همکاری دانش آموزان می تواند مهارت آن ها را در زمینه های مختلف افزایش دهد و نقش پررنگ و ارزنده ای در مشارکت فعالیت های جمعی ایفا کند.
سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه با بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت و ۴۸ کیلومتر مرز با عراق ، در مقاطع مختلف تحصیلی ۱۴ هزار دانش آموز دارد که در ۱۹۳ واحد آموزشگاهی مشغول تحصیلند.
قصرشیرین و سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه بیش از ۱۱۰ هزار تن جمعیت دارند.
۷۰۷۹/۷۳۹۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶ خبرنگار: نازنین باباخانی ** انتشار دهنده: علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • انتخابات
  • شوراهای دانش آموزی
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست