اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / برپایی آیین عزاداری عاشورای حسینی با حضور مرزنشینان سوگوار در قصرشیرین
82264788-71087711.jpg

برپایی آیین عزاداری عاشورای حسینی با حضور مرزنشینان سوگوار در قصرشیرین

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، سوگواران حسینی دیشب و امروز در قالب هیات ها و دسته های عزاداری، سینه زن و زنجیرزن با حضور در حسینیه ها، تکایا و خیابان های سطح شهر در مظلومیت شهادت امام حسین (ع) به عزاداری و سوگواری پرداختند و اشک ماتم ریختند.
ناله های یا حسین و یا زینب (س) سوگواران قصرشیرین امروز در دهمین روز از ماه محرم در جای جای شهرستان قصرشیرین طنین انداز شد و عزاداران با برتن کردن کفن و لباس سیاه و مالیدن گل بر سر و صورت خود در مظلومیت امام حسین (ع) گریستند.
زنان، کودکان، مردان و طفلان شیرخوار ملبس به لباس های سفید، سیاه و سبز و همچنین سربندهای مزین به نام های ائمه (ع) نیز خود عشق مرزنشینان قصرشیرین را به سید و سالار شهیدان می رساند.
همچنین جمعی از مردم با پخش نذری شربت، آش، غذا، خرما و حلیم در خیابان های سطح شهر از عزاداران حسینی پذیرایی کردند.
نماز ظهر عاشورا برای زنده نگه داشتن فلسفه قیام امام حسین (ع) قرار است تا ساعتی دیگر با حضور سوگواران هیات ها و دسته جات مختلف عزاداری در مزار شهدای شهر قصرشیرین اقامه شود.
امروز همچنین عزاداران و ارادتمندان به خاندان پاک امام حسین (ع) در شهرستان های گیلانغرب و سرپل ذهاب در قالب دسته های سینه زن و زنجیرزن و هیات های عزاداری اندوه و تاثر خود را بر مظلومیت خاندان اهل بیت امام حسین (ع) ابراز داشتند.
عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در سرپل ذهاب پس از حضور در خیابان های این شهر با تجمع در مصلای نماز جمعه به یاد مظلومیت سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) سینه زنان و زنجیر زنان با نوای طبل به عزاداری پرداختند و قرار است نماز ظهر عاشورا را به امامت امام جمعه موقت این شهر اقامه کنند.
شهروندان گیلانغربی نیز با حضور در مسجد جامع و خیابان های شهر در مظلومیت امام حسین (ع)، خاندان پاکش و یاران باوفایشان اشک ماتم ریختند.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶ خبرنگار: نازنین باباخانی ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • عزاداری
  • عاشورا
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست