اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / برنامه های سفر وزیر علوم به کرمانشاه اعلام شد
n83073204-72614445.jpg

برنامه های سفر وزیر علوم به کرمانشاه اعلام شد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا؛ علیرضا مرادی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: برنامه کاری دکتر منصور غلامی در سفر یک روزه به کرمانشاه از روز دوشنبه ۳۰ مهر با ادای احترام به مقام والای شهدا آغاز می شود و سپس از پردیس تاق بستان دانشگاه رازی بازدید می کند.
وی بازدید از آزمایشگاه مرکزی، نفت و پتروشیمی، دانشکده هنر و معماری و نمایشگاه عکس زلزله را از دیگر برنامه های سفر وزیر علوم به کرمانشاه اعلام کرد.
به گفته او در سفر وزیر علوم به کرمانشاه آئین بازگشایی دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه رازی نیز برگزار می شود.
رئیس اداره روابط عمومی دانشگاه رازی کرمانشاه در ادامه در تشریح مشخصات فنی دانشکده برق و کامپیوتر این دانشگاه گفت: مساحت این دانشکده به عنوان مرحله دوم دانشکده فنی و مهندسی در زمینی به مساحت ۶ هزار و ۲۰۰ متر مربع و با ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان ساخته شده است.
مرادی بازدید از پردیس کشاورزی و منابع طبیعی و افتتاح دانشکده علوم و مهندسی کشاورزی و سپس بازدید از دانشگاه صنعتی کرمانشاه را از دیگر برنامه های سفر وزیر علوم به کرمانشاه دانست.
او گفت: برای ساخت دانشکده علوم مهندسی و کشاورزی دانشگاه رازی به مساحت پنج هزار و ۲۵۰ متر مربع، هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
وی اظهار داشت: وزیر علوم در ادامه این سفر با روسا و معاونان دانشگاه های استان در محل دانشگاه صنعتی کرمانشاه دیدار می کند.
دیدار وزیر علوم با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، برنامه پایانی سفر یکروزه دکتر غلامی است.
دانشگاه رازی در بهمن ماه سال ۱۳۵۱ در شهر کرمانشاه با عنوان دانشکده علوم توسط شادروان دکتر عبدالعلی گویا شروع به فعالیت کرد. این مرکز در سال ۱۳۵۳ به دانشگاه رازی تغییر نام یافت.
در شروع سال تحصیلی در سال ۱۳۵۲-۱۳۵۱ دانشکده علوم با پذیرش ۲۰۰ دانشجو در چهار رشته فیزیک، شیمی، زیست شناسی و ریاضی فعالیت خود را شروع کرد.
پس از انقلاب شکوهمند اسلامی و با توجه به اهداف متعالی انقلاب مبنی بر توسعه فرهنگی- اجتماعی مناطق محروم با راه اندازی دانشکده تربیت دبیر سنندج و دانشکده دامپروری ایلام ارتقا یافت. در سال ۱۳۷۰ دانشکده تربیت دبیر سنندج به دانشگاه کردستان و دانشکده دامپروری ایلام به دانشگاه ایلام تبدیل و از دانشگاه رازی منفک شدند.
دانشگاه رازی اکنون ۱۰ دانشکده و پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دارد و با بهره گیری از دانش و تخصص ۱۰ استاد، ۴۹ دانشیار، ۲۵۰استادیار، ۴۶مربی، و جمعا ۳۵۵ عضو هیات علمی در ۳۹ گروه آموزشی و ۱۲ هزار و ۳۴۷ نفر دانشجو در چهار مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به فعالیت خود ادامه می دهد.
۷۴۶۰/۳۰۳۳

انتهای پیام /*

برچسب ها

علمي آموزشي

برنامه هاي سفر وزير

كرمانشاه

دانشگاه رازي

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست