اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / برنامه دولت برای خانه دار شدن سه هزار مددجوی کمیته امداد کرمانشاه
82463128-71480165.jpg

برنامه دولت برای خانه دار شدن سه هزار مددجوی کمیته امداد کرمانشاه

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

مدیر مسکن و ساختمان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا در خصوص این طرح توضیح داد: قرار شده تا استانداری برای ساخت سه هزار واحد مسکونی زمین رایگان و بدون معارض به همراه زیرساخت های آب، برق و گاز در اختیار کمیته امداد قرار دهد و این نهاد نیز از محل منابع خودش این واحد ها را بسازد.
کاووس رفیعی افزود: هم اکنون در حال پیگیری این طرح هستیم و برخی از شهرستان های ما نیز اعلام آمادگی واگذاری زمین کرده اند ضمن اینکه با توجه به راکد ماندن ۲ هزار و ۵۰۰ واحد از پروژه های مسکن مهر استان، ضمن یک توافق اولیه تصمیم گرفته شده تا در راستای این طرح هزار و ۴۰۰ واحد مسکن مهر راکد به کمیته امداد واگذار شود.
به گفته او این واحدها متعلق به مسکن و شهرسازی و نیز بنیاد مسکن با پیشرفت فیزیکی ۱۰ تا ۵۰ درصد است که لازم است کمیته امداد استان منابع مالی مورد نیاز را برای این واگذاری تامین کند.
رفیعی ساخت این سه هزار واحد مسکونی را یک پروسه پنج ساله عنوان کرد و گفت: مطابق برآوردهایی که انجام شده است نیاز واقعی مسکن مدجویان کمیته امداد استان کرمانشاه چهار هزار و ۷۰۰ واحد است.

**کمک ۵۰۰ میلیارد ریالی دولت به اشتغال مددجویان کمیته امداد استان
پیش از این مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه در ۱۵ اسفند ۹۵ در نشستی خبری از کمک ۵۰۰ میلیارد ریالی دولت به مددجویان کمیته امداد در جریان سفر رییس جمهوری به استان کرمانشاه خبر داده بود.
حسین خدرویسی گفت: با احتساب کمک دولت هم اکنون اعتبار این کمیته برای تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان ۸۷۵میلیارد ریال است و توانسته ایم تا بهمن ماه به مددجویان ۶۲۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کنیم که حاصل آن ایجاد چهار هزار شغل پایدار بوده است.
استان کرمانشاه با ۶۸ هزار خانوار زیرپوشش کمیته امداد و با جمعیتی بالغ بر ۱۶۸هزار نفر یازدهمین استان کشور از نظر مددجوی کمیته امداد است.
بیشترین افراد زیرپوشش زنان سرپرست خانوار با جمعیتی بالغ بر ۳۵ هزار و ۵۰۰ نفر هستند که هیچ گونه مهریه، نفقه و یا مستمری از سوی همسر یا پدر خودشان دریافت نمی کنند.
۷۴۵۷/۸۰۶۶ خبرنگار:جواد الماسی ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • كميته امداد استان كرمانشاه
  • مسكن نيازمندان
  • سفر رييس جمهوري

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست