اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / برف و باران در راه استان/ کاهش چهار درجه ای دما درمناطق مختلف
82401717-71355539.jpg

برف و باران در راه استان/ کاهش چهار درجه ای دما درمناطق مختلف

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

علی محمد زورآوند در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این سامانه بارشی در مدت فعالیت خود علاوه بر بارش برف و باران، سبب وزش باد و کاهش دمای هوا نیز می شود.
وی ادامه داد: بارش این سامانه از اواخر روز پنجشنبه تا اواسط روز جمعه و همچنین از بعد ازظهر روز شنبه تا صبح یکشنبه از نمود بیشتری بخصوص برای نیمه غربی برخوردار خواهد بود.
زورآوند تصریح کرد: بارش در روزهای پنجشنبه و جمعه در گردنه ها و نواحی سردسیر و در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده نیز در غالب نقاط به شکل برف خواهد بود.
سرپرست اداره کل هواشناسی کرمانشاه یادآوری کرد: بارش سنگین برف در گردنه ها و نواحی سردسیر موجب کاهش دید، کندی و اختلال در تردد وسائط نقلیه نیز خواهد شد.
وی گفت: وزش شدید باد در بعضی ساعات روزهای پنجشنبه و شنبه در نیمه غربی استان ممکن است هوای این مناطق را نیز غبارآلود کند.
زورآوند در ادامه و با بیان اینکه حداکثر دمای امروز شهر کرمانشاه به ۱۱ درجه بالای صفر و امشب نیز در سردترین حالت به سه درجه بالای صفر می رسد، گفت: با ورود سامانه بارشی به جو استان انتظار می رود دمای فردا با چهار درجه کاهش نسبت به امروز در طول روز به هفت درجه بالای صفر و دمای شبانه نیز به صفر یا زیر صفر درجه برسد.
سرپرست اداره کل هواشناسی کرمانشاه گفت: این کاهش دما تقریبا در مناطق مختلف استان اتفاق می افتد و شاهد سرمای هوا خواهیم بود.
وی در پایان گفت: امروز قصرشیرین با ۱۸ درجه بالای صفر گرمترین و امشب نیز سنقر و کلیایی با یک درجه زیر صفر سردترین منطق استان خواهند بود.
میانگین بارش های سطح استان از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون (اول مهر تا ششم بهمن) به ۱۰۷٫۳ میلی متر رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۴ درصد و نسبت به دوره بلند مدت نیز ۴۹ درصد کاهش نشان می دهد.
گزارش رویدادهای خبری به همراه گزارش تصویری آن ها و اخبار متنوع دیگر، هر روز بر روی سایت ایرنا استان کرمانشاه http://www.irna.ir/kermanshah و کانال تلگرام به آدرس irnakermansha@ منتشر خواهد شد.
۸۰۶۶/۷۴۵۸ خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • هواشناسي
  • بارش برف و باران
  • علي محمد زورآوند

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست