اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / باید زمینه حضور بیشتر مردم در انتخابات را فراهم کنیم
81966409-70526768.jpg

باید زمینه حضور بیشتر مردم در انتخابات را فراهم کنیم

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا علیرضا گودرزی روز سه شنبه در جلسه توجیهی آموزشی بیش از یک هزار نفر از عوامل اجرایی انتخابات در شهرستان گیلانغرب افزود: بی شک از تمام ظرفیت ها و امکانات موجود برای حضور بیشتر و حداکثری مردم در انتخابات هفتم اسفند ماه به شکل مطلوب استفاده خواهد شد.
وی اظهارداشت: در شرایط کنونی موضوع انتخابات مهمترین موضوع داخلی کشور محسوب می شود و از تمام ظرفیت ها برای خلق حماسه سیاسی مردم در هفتم اسفند ماه باید به شکل مطلوب استفاده کرد.
وی با بیان اینکه اهمیت انتخابات برکسی پوشیده نیست اظهار داشت: بحث آموزش به مجریان انتخابات بعنوان یک موضوع کلیدی به منظور تسلط بر موارد قانونی در روند برگزاری انتخابات بسیار ظریف و با اهمیت است.
وی بیان کرد: در این دوره از انتخابات برای تمامی عوامل برگزاری انتخابات در شهرستان ها نسبت به برگزاری جلسات آموزشی یک روزه بصورت متمرکز در تمامی مراحل ثبت نام و اخذ رای در قالب نرم افزاری های مرتبط که از سوی ستاد انتخابات وزارت کشور ابلاغ شده در دستور کار قرار گرفته و از امروز به تدریج اجرایی و عملیاتی می شود.
مسئول کمیته آموزش ستاد انتخابات استان کرمانشاه ادامه داد: ملت آگاه و با شعور ایران اسلامی با شرکت گسترده در پای صندوق های رای در هفتم اسفند ماه بازهم حماسه بزرگ سیاسی دیگری خلق خواهند کرد و امید دشمنان را به یاس تبدیل می کنند.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور هفتم اسفند ماه امسال در۱۹۰ شعبه اخذ رای با مشارکت بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، امنیتی و انتظامی در مرکز حوزه انتخابیه قصرشیرین برگزار می شود.
از مجموع شعب پیش بینی شده اخذ رای در این حوزه انتخابیه ۳۶ شعبه مربوط به شهرستان قصرشیرین است که بیش از۷۰۰ نفر از عوامل برگزاری انتخابات کار رای گیری از مردم را بر عهده دارند.
قصرشیرین مرکز حوزه انتخابیه شهرستانهای سرپل ذهاب و گیلانغرب است که از این حوزه انتخابیه یک نفر بعنوان نماینده به خانه ملت راه می یابد.
در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری در شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب از مجموع جمعیت حدود ۲۲۰ هزار نفری این شهرستان ها ۱۲۵ هزار نفر واجد شرایط رای هستند که بخشی از این تعداد را نیز جوانان به ویژه رای اولی ها تشکیل می دهند.
۷۰۷۹/۷۳۹۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات
  • مشارکت مردم
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست