اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / باید از منافع مشروع جریان های انقلابی و سیاسی درون نظام حمایت کرد

باید از منافع مشروع جریان های انقلابی و سیاسی درون نظام حمایت کرد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله علیرضا مستشاری در برنامه تبلیغات تلویزیونی خود که از شبکه استانی زاگرس کرمانشاه پخش شد، اظهار کرد: وی افزود: تفکر من، اصولگرایی است و بنده ۲۰ سال است که در محیط های دانشگاهی و آکادمیک با جوانان کارکرده ام.
مستشاری، امنیت ملی را بزرگترین نعمت برای کشور و نظام دانست و افزود: این امنیت مرهون اقتدار ایران است و اقتدار هم فقط با قدرت نظامی و موشک به دست نمی آید بلکه به خاطر داشتن رهبری توانمند که مانند یک پدر مقتدر در راس نظام است، حاصل شده است.
به گفته این نامزد خبرگان رهبری، مصادره کردن رهبری به نفع یک جریان، گروه و قوم در واقع شکستن این اقتدار است همان طور که مخالفت با بیانات رهبری نیز همین کارکرد را دارد لذا رهبری متعلق به همه مردم ایران اعم از ارمنی، زردتشتی، سنی، شیعه، کرد، فارس، لر و لک است و محور وحدت ملی ما به شمار می آید.
وی ابراز امیدواری کرد که مجلس خبرگان آینده بتواند بازویی خوب برای حفظ این اقتدار باشد.
مستشاری گفت: با صراحت اعلام می کنم که هر کسی از هر گروه و جناح که رهبری، قانون اساسی، پرچم و سرود ملی را قبول داشته باشد، شهروند درجه یک به شمار می آید و همه باید برای مصالح ملی کشور و برای اطاعت مردم از حاکمیت و نظام و نیز خدمات رسانی عادلانه مسئولان نظام به همه آحاد مردم، دست به دست هم دهیم.
این نامزد مجلس خبرگان رهبری در ادامه خطاب به مردم و جریان های سیاسی استان کرمانشاه، گفت: همه باید بدانیم که اختلاف و تفرقه مانند سم است و برای استان کرمانشاه حتی بدتر از سم است و اختلافات سیاسی، جناحی، قومی و مذهبی باعث می شود که ما را به خودمان مشغول و قدرت رایزنی با مرکز را کم کند بنابراین به جای اینکه به اختلافات به پردازیم باید در پی حل مشکلات جوانان و استان باشیم زیرا مشکل استان کرمانشاه این گونه اختلاف ها نیست بلکه مشکلات فرهنگی، اجتماعی و بیکاری جوانان است.
وی ادامه داد: با اینکه گفته می شود نماینده مجلس خبرگان کاری به امور اجرایی ندارد اما من معتقدم که نماینده مردم استان در خبرگان رهبری می تواند پیام رسان مشکلات مردم به مسئولان در مرکز باشد و امیدوارم بعد از اعتماد شما (مردم استان کرمانشاه) به بنده که مطمئن هستم اتفاق خواهد افتاد، دست در دست هم برای رفع مشکلات استان کرمانشاه گام برداریم.
نامزد پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان کرمانشاه همچنین از اینکه یک کرمانشاهی است به خود می بالد و می گوید به خاطر اینکه یک کرمانشاهی هستم، به خود افتخار می کنم.
مستشاری گفت: من در برابر مشکلات مردم و جوانان این استان نمی توانم بی تفاوت باشم زیرا استان کرمانشاه دارای بهترین جوانان است که از بیکاری و مجرد بودن رنج می برند.
وی ابراز امیدواری کرد که نه با دخالت در امور اجرایی استان و نه با سکوت و بی تفاوتی بلکه با راه حل سوم یعنی با به فعلیت در آوردن ظرفیت های بومی استان در حوزه های انسانی، مدیریتی و اقتصادی می توانیم گامی رو به جلو برای بهبود وضع مردم استان بخصوص جوانان برداریم.
وی با بیان اینکه جوانان و مردم این استان نیازها و مشکلاتی دارند که لازم است حرف های آنان را شنید، افزود: قول دروغ دادن، خلاف مروت است و من هم نمی توانم همه مشکلات را حل کنم اما باید همه دست به دست هم دهیم و با تشکیل اتاق فکر، آسیب های استان را احصاء و راه علاج آنها را تشخیص دهیم تا یک نفر صدای مردم را به گوش مرکز برساند.
مستشاری گفت: کرمانشاه، دیار شجاعت، دلیرمردی و ایستادگی است و لیاقت آنها داشتن نمایندگانی صریح اللهجه، بی کلک و باشجاعت است و این را بدانیم که محافظه کاری، چند پهلو حرف زدن، موضع گیری های متناقض و عدم صداقت با مردم، عین فرصت طلبی است و مردم هم در تشخیص چنین افرادی زیرک هستند و بین دغدغه های واقعی نامزدها با حرف های انتخاباتی تمایز قائل می شوند.
وی گفت: حرف های من، دغدغه های جدی ام است و یقین دارم که به دل مردم خواهد نشست و اینکه یک وکیل باید در امور موکلین خود، امانتدار باشد.
وی به مردم کرمانشاه این اطمینان را داد که بر سر مصالح ملی و انقلابی آنان با احدی معامله نخواهد کرد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای یک میلیون و ۵۰۷ هزار نفر افراد واجد شرایط رای دادن است که در هفتم اسفند برای انتخاب هشت نماینده مجلس شورای اسلامی و دو نماینده در مجلس خبرگان رهبری، پای صندوق های رای می روند.
برای برگزاری انتخابات در استان کرمانشاه با ۲۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، افزون بر سه هزار و ۵۰۰ شعبه اخذ رای ثابت و سیار در نظر گرفته شده است.
۶۵۳۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • خبرگان رهبری
  • علیرضا مستشاری
  • انتخابات

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست